Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

А честито !
Тая година морето ,,обръща'' точно навреме.
Карела ще накара рибата да яде стръвно и като се има предвид ,че дори и във ,,врялата'' вода се взимаха от плажа покрай платерината и сафриди и зарган...
Молете се вятъра през есента да е до 5 м/сек. и бой...

Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Риболовец Гб »

Здравейте колеги,
следващата седмица - 06-11.09.2021г. ще съм на Златни пясъци, подготвил съм един такъм с бомбарда и спининга с някой и друг джиг. В движение мога да се ориентирам и към дънен риболов. Ще съм благодарен за всеки съвет относно местата в района, на които мога да си опитам късмета.
Поздрави и наслука!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Corewin »

Здравейте, колеги. Около Синеморец къде е най-подходящо да се търси зарган?
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

Риболовец Гб написа:Здравейте колеги,
следващата седмица - 06-11.09.2021г. ще съм на Златни пясъци, подготвил съм един такъм с бомбарда и спининга с някой и друг джиг. В движение мога да се ориентирам и към дънен риболов. Ще съм благодарен за всеки съвет относно местата в района, на които мога да си опитам късмета.
Поздрави и наслука!
На НОЙ или Слънчев ден (ако не те пусне охраната трябва да минеш от външната страна на стената за да стигнеш до буната. Това е за Сл. Ден) и двете места са едно до друго ,пътя е един . Друго близко място е буните на Кранево по конкретно трета буна малко по далеко е но за мен е по удобно .
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

Corewin написа:Здравейте, колеги. Около Синеморец къде е най-подходящо да се търси зарган?
Питай някой местен за Селския борун най популярното място в Синеморец за зарган намира се до местността Корабите природна забележителност две скали във водата които много приличат на кораби. Друго място е на плажа Бутамята в лявата му част има камънаци . Има близки места и покрай Велека . И аче ако ти се обикаля пеша от Бутамята до Силистар(на Силистар може и с колата да отидеш после зависи какво е времето си избираш северната или южната част но има доста ходене пеша особено на южната през целия плаж , през гората абе 30-45минути докато излезеш на скалите там пътя те води няма как да се объркаш докато на северния Силистар има близки и далечни места но е трудно за обяснение просто вървиш и търсиш удобни места) ,че и още нататък места много само мерак и време за губене да имаш.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rap66 »

Риболовец Гб написа:Здравейте колеги,
следващата седмица - 06-11.09.2021г. ще съм на Златни пясъци, подготвил съм един такъм с бомбарда и спининга с някой и друг джиг. В движение мога да се ориентирам и към дънен риболов. Ще съм благодарен за всеки съвет относно местата в района, на които мога да си опитам късмета.
Поздрави и наслука!
От малкия рог на буната на Златните посока плажа, или от плажа, се правят прилични риболови на зарган на джиг. Тихо време, спокойно море и слънце. Хората в морето го плашат, поне водолазите.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

В морето ври от риба.
Иларията и платерината се взимат от плажа.Например Арабелата на Албена,Балчик,Кранево...
На 4-та буна се правят чудеса.
Сафрида вчера беше навътре .
Писалки и нормални заргани се взимаха добре.
Проблемът е ,че джига наранява малките !!!
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от rap66 »

Какво значение има дали една риба е наранена или не, щом свършва в тигана. Рядко съм виждал някой да върне нещо в морето, щото е маломерно. Обичайното оправдание е "глътнала е до г@@@а"
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

rap66 написа:Какво значение има дали една риба е наранена или не, щом свършва в тигана. Рядко съм виждал някой да върне нещо в морето, щото е маломерно. Обичайното оправдание е "глътнала е до г@@@а"
Да така е,въпрос на избор е нали ?!
Морето обича хората,които го обожават !
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Хайде,ставайте и за заргана !
Морето обича хората,които го обожават !
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Риболовец Гб »

Благодаря на всички за информацията! За съжаление случих на кофти време, нито ставаше за плаж, нито за риболов. До 09.09. включително - вятър и висока вълна, съответно изобщо не съм се и опитвал. На 10.09. тръгна полека да се успокоява и отидох на буната на Златни пясъци - все още имаше неприятно вълнение. Опита за зарган с бомбардата беше неуспешен. На 11.09 сутринта отидох на пристанището, опитах и с бомбарда и на джиг, за около два часа резултата е нулев.
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

12 -13 .09 касапница навсякъде.
Зарган и лефер/400гр./

Вчера измъчена работа,прекрасно време-мудна риба.
Ще дава !
Поздрави
Морето обича хората,които го обожават !
batlazo
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 05, 2021 6:16 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от batlazo »

Здравейте!

Дилетантски въпрос - със сърфова въдица с акция 100-200гр. възможно ли е да си замятам чепарета лятото от брега, или това си е тежко оръжие само за тежък дънен рибилов?
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от luky78 »

Сърфовата въдица се слага на стойка и е за дънен риболов, не е за мятане часове чепаре. Трябва ти спининг с подходяща акция.
batlazo
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 05, 2021 6:16 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от batlazo »

luky78 написа: Съб Апр 09, 2022 8:19 pm Сърфовата въдица се слага на стойка и е за дънен риболов, не е за мятане часове чепаре. Трябва ти спининг с подходяща акция.
Спинингите не са ли твърде къси за чепарета? Гледам повечето май мятат с разни сопи по 4 метра. Акцията колко е препоръчително да е?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”