Къса ли се влакното след закачането на клипса

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Къса ли се влакното след закачането на клипса

Мнение от Калин–Стоянов »

forever_2pac написа:Колеги какво става ако рибата е по-голяма и иска аванс, а влакното е закачено на клипса?
Трябва да откачиш влакното от клипса , бързичко :mrgreen:
Ако се ловят целенасочено шарани на платено примерно , по-добре да не ползваш клипс, а да маркираш влакното с маркер като при мач риболова

Допълнително можеш да увиеш ластичка около шпулата която обаче не трябва да се фиксира за клипса ...
Възможно е при по-силно замятане да изскочи но това не е проблем защото си имаш маркировката .
Същевременно при по-силен напън ластичката пропуска влакно и голямата риба няма да ти скъса.
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Къса ли се влакното след закачането на клипса

Мнение от forever_2pac »

Благодаря колега, това ми се струва по-умно от колкото с клипса!
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Къса ли се влакното след закачането на клипса

Мнение от dako71 »

Като усетя че рибата е голяма веднага откачам клипса. Става много бързо ако си обигран. Пък и пръчката позволява поне три метра аванс докато откачиш.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Къса ли се влакното след закачането на клипса

Мнение от azareus »

Поне при мен при замятането и лекото изпъване на линията (разбира се без теглене на хранилката) успявам да направя поне оборот, оборот и половина на макарата, което фактически при по-голяма риба ми дава време за реакция, преди влакното да удари на клипса. Ходил съм на платено с шаранчета около 2 - 3 кила и никога не съм имал ядове. Правя го по този начин, след като на едно засичане преди доста време успях да оставя около 40 метра влакно във водата. :)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Къса ли се влакното след закачането на клипса

Мнение от forever_2pac »

Аз ползвах 0.25 и нямах проблем.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”