язовир БЕЛИ ЛОМ

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:Някой колега с прясна информация за риболова на язовира?
Тази седмица ако ходя ще пиша какво е положението.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

jamc написа:Тази седмица ако ходя ще пиша какво е положението.
Благодаря за отговора, но аз в събота ще пътувам за язовира и ще разбера какво е положението. Предполагах, че някой колега е ходил скоро и може да даде някъква прясна информция, но явно само двама-трима от форума го посещават по някога и никой не пише за там. Благодаря още веднъж. :drinkers:
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:
jamc написа:Тази седмица ако ходя ще пиша какво е положението.
Благодаря за отговора, но аз в събота ще пътувам за язовира и ще разбера какво е положението. Предполагах, че някой колега е ходил скоро и може да даде някъква прясна информция, но явно само двама-трима от форума го посещават по някога и никой не пише за там. Благодаря още веднъж. :drinkers:
То навсякъде ходят, ама никой не пише. Само боклуците си хвърлят. На Тича пък какъв е фраш не е истина, но никой нищо не споделя. Ще каже човек златни рибки ги вадят.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

Петък следобед ходих до язовира. Тъкмо разпънах и излезе много гаден насрещен вятър, който с течение на времето стана страничен и още по-силен. Риба има разнообразна, много зависи от мястото и стръвта. На бели червеи като закачиш 2-3 излизат перки, като закачиш 5-6 почва костур, предимно дребен и среден. Пак повтарям зависи от мястото. По-встрани се обаждаха каракуди. За любителите на дребните риби попчета има колкото щеш. Толкова много попчета не си спомням да съм хващал за един следобед. Едно едро попе го метнах на дъно за сулка, но така и не се обади. Ако в идните дни е ветровито по-добре изчакайте. Риба ще се хване, има я, но вятъра ще развали удоволствието от риболова.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

jamc написа:Петък следобед ходих до язовира. Тъкмо разпънах и излезе много гаден насрещен вятър, който с течение на времето стана страничен и още по-силен. Риба има разнообразна, много зависи от мястото и стръвта. На бели червеи като закачиш 2-3 излизат перки, като закачиш 5-6 почва костур, предимно дребен и среден. Пак повтарям зависи от мястото. По-встрани се обаждаха каракуди. За любителите на дребните риби попчета има колкото щеш. Толкова много попчета не си спомням да съм хващал за един следобед. Едно едро попе го метнах на дъно за сулка, но така и не се обади. Ако в идните дни е ветровито по-добре изчакайте. Риба ще се хване, има я, но вятъра ще развали удоволствието от риболова.
Благодаря за информацията, но така или иначе утре пътуваме за там проста свободното време ни е такова. Гадното е че има вятър и не го дават скоро да утихне, но каквото сабя покаже, поне ще релаксираме.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:
jamc написа:Петък следобед ходих до язовира. Тъкмо разпънах и излезе много гаден насрещен вятър, който с течение на времето стана страничен и още по-силен. Риба има разнообразна, много зависи от мястото и стръвта. На бели червеи като закачиш 2-3 излизат перки, като закачиш 5-6 почва костур, предимно дребен и среден. Пак повтарям зависи от мястото. По-встрани се обаждаха каракуди. За любителите на дребните риби попчета има колкото щеш. Толкова много попчета не си спомням да съм хващал за един следобед. Едно едро попе го метнах на дъно за сулка, но така и не се обади. Ако в идните дни е ветровито по-добре изчакайте. Риба ще се хване, има я, но вятъра ще развали удоволствието от риболова.
Благодаря за информацията, но така или иначе утре пътуваме за там проста свободното време ни е такова. Гадното е че има вятър и не го дават скоро да утихне, но каквото сабя покаже, поне ще релаксираме.
Получи ли се нещо на вятъра? Вчера беше доста силен.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

jamc написа:Получи ли се нещо на вятъра? Вчера беше доста силен.
Вчера се завърнах ме и общо взето се получи добър риболов, въпреки вятъра. Излезе основно червеноперка, таранка и костур. Поради вятъра се риболуваше само на дъно, но водата е спаднала с около половин метър. Но както казах въпреки силният вятър имаше риба, във вторник вечерта минаха на проверка и дано да са хванали някой бракониери. Ами това е положението.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:
jamc написа:Получи ли се нещо на вятъра? Вчера беше доста силен.
Вчера се завърнах ме и общо взето се получи добър риболов, въпреки вятъра. Излезе основно червеноперка, таранка и костур. Поради вятъра се риболуваше само на дъно, но водата е спаднала с около половин метър. Но както казах въпреки силният вятър имаше риба, във вторник вечерта минаха на проверка и дано да са хванали някой бракониери. Ами това е положението.
Радвам се,че се е получило. Само биваците ли проверяват или влизат и във водата? То мрежарите са проблема, хората на бивак не са проблемни. Боклуците да си събират само.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

jamc написа:Радвам се,че се е получило. Само биваците ли проверяват или влизат и във водата? То мрежарите са проблема, хората на бивак не са проблемни. Боклуците да си събират само.
Минаха с две лодки по двата бряга, осветяваха брега и спираха където където имаше риболовци. Но дали са хванали нарушители не знам. Лошото е, че там където бяхме беше пълно с боклуци от предни риболовци, накрая събирахме и на хората боклука.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:
jamc написа:Радвам се,че се е получило. Само биваците ли проверяват или влизат и във водата? То мрежарите са проблема, хората на бивак не са проблемни. Боклуците да си събират само.
Минаха с две лодки по двата бряга, осветяваха брега и спираха където където имаше риболовци. Но дали са хванали нарушители не знам. Лошото е, че там където бяхме беше пълно с боклуци от предни риболовци, накрая събирахме и на хората боклука.
От боклука няма отърване. Като почна да хвърлям блесни и силикони какво ли не съм вадил. Като почнем от найлони, минем през пликчета и шишета с раци вътре, та стигнем до ръчила и мрежи. И все пак на Лома е няколко идеи по-чисто. На яз. Съединение е още по-голяма кочина, особено на стената.
ra1nbow
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 5:14 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от ra1nbow »

Снощи имаше риболов на костур червеноперки и някоя каракуда това на кариерата а днес до обед голямо мъртвило нищо освен гадната напаст попчетата! Късмет на всички!!!
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

Снощи бях на водоема. Ситуацията се е променила спрямо горещите месеци. Първо бях на едно по-ново място. Беше доста плитко, а и излизаха перки колкото пръст, та само връщах рибата. Долу под водата бъка от дребосък, повежда, но не може да захапе куката. Смених мястото с по-дълбоко и такова, което познавам, но от едрите перки никакъв помен. Чат пат се появяваха добри костури, но дотам. Имаше и ветрец, който вероятно също повлия. Съвета ми е ако някой му се ходи да изчака 10тина дни да тръгне костура. Постепенно се активизира, но му трябва още малко време. Към момента не е този активен риболов, който се получаваше лятото. Масово колеги чакаха на дъно, ама май си останаха само с чакането.
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

Таз година някой ходил ли е , някаква информация имате ли, мисля да занеса малкия да хване нещо
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Някой имали прясна информация за риболова в язовира или яз. Съединение /Бистра/.
Marto-picha
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:39 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Marto-picha »

Към края на месеца или началото на другия ще ходя за 1-2-3седмици. Ще споделя информация!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”