Избор на директен

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Crucian40
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 10:45 am

Избор на директен

Мнение от Crucian40 »

Здравейте, колеги! Искам да ви помоля да ми помогнете малко в избора на директен, като още не съм на 100% сигурен дали директен или една къса щека 7,8 метра ще ми е по-добре. Започвам от там че въдицата ще се използва за различен риболов, тъй като не мога да отделя по-голяма сума за закупуването на няколко различни за различните ситуации. Камшика ще ползвам за риболов на средно големи платики, каракуди и бабушки около 400-500 грама, като искам да съм спокоен че нямя да има счупвания или проблеми с въдицата. Ще я ползвам предимно на язовири и по-рядко на реки и затова съм се насочил към 7 метровия вариянт на един конкретен модел (ще поставя линк по-надолу). Главния ми въпрос е дали ще мога да разглабям телескопа и да използвам каквато дължина ми е удобно. Искам да знам дали ще има проблеми при риболова и дали е препоръчително да се прави това. Бях се насочил и към къса щека (уип), тъй като той е удобен заради промяната в дължината си и с него ще имам много по-голям контрол върху такъма. Но уви цената на един такъв е доста по-висока от тази която съм си определил и мога да отделя. Ще съм много благодарен на всички колеги, които ми кажат дали въдицата е подходяща, също и на другите въпроси. Това е въдицата, която съм набелязъл. Искам да е лек, тънък и стегнат,( не съм много сигурен дали ще е подходящ такъв с жило за риби с такива размери).Също имам възможност за закупуване на къса щека 7 метра на фирмата avanti, модела е still and deliver, но ми се струва че 750 грама на 7м е доста.Бюджетът ми е до 70 лева. Благодаря!
https://megafishing.bg/product/7427/dir ... -pole.html
slambeca
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 8:18 pm

Re: Избор на директен

Мнение от slambeca »

Има една марка excellent пише че е разработена за румънският отбор по риболов с усилени надки малко повече от 2 години ползвам такава 8ца много съм доволен една идея по тежък е
Crucian40
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 10:45 am

Re: Избор на директен

Мнение от Crucian40 »

slambeca написа:Има една марка excellent пише че е разработена за румънският отбор по риболов с усилени надки малко повече от 2 години ползвам такава 8ца много съм доволен една идея по тежък е
Да не говориш за този, колега

https://pushka.eu/product/Въдица_Телеск ... lent-VP-80
На фирмата FL
nikiil
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Избор на директен

Мнение от nikiil »

Този последния не го взимай в никакъв случай: тежък, лигав, увиснал.
Имам го на 7 и 8 метра, имам и други директни, вярвай ми!
Единия вече го подарих, и за другия ще намеря мющерия....
Crucian40
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 10:45 am

Re: Избор на директен

Мнение от Crucian40 »

nikiil написа:Този последния не го взимай в никакъв случай: тежък, лигав, увиснал.
Имам го на 7 и 8 метра, имам и други директни, вярвай ми!
Единия вече го подарих, и за другия ще намеря мющерия....

Колега за кой директен по-точно говориш ?
nikiil
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Избор на директен

Мнение от nikiil »

Какво не се разбира от поста ми???
За посочения от теб - FL Excellent.
ticho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 5:19 pm

Re: Избор на директен

Мнение от ticho »

Подариха ми за рожденния ден ROBINHAN PREMIER IM7 7m.
http://ribarche.com/index.php?route=pro ... uct_id=173
Приятно съм изненадан от пръчка от този ценови клас. Смених му върха с жило (идва със залепен конектор, който трябва да се отреже с диамантена пила).Не съм го пробвал още на риболов. Имам още един директен 7 м. от същия ценови клас Wind Blade, като ROBINHAN PREMIER e значително по-лек.
Наслука!
Crucian40
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 10:45 am

Re: Избор на директен

Мнение от Crucian40 »

Благодаря на всички които се отзоваха на темата! Закупих въпросния директен на мистрал и съм страшно доволен. Лек тънък и стегнат, препоръчвам го!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”