Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

gogo3 написа:Благодаря ви за бързите отзиви колеги, наистина, малко избързах с покупките, но в това време от скука стават такива гафове. Все нещо ще успея да вържа (надявам се).
@bubamara след като гледах въпросния клип ми стана ясно от къде се получава усукването при мен - свикнъл съм да връзвам куките от към рамото, така месината се омотава в ламето и става като метла. Утре ще пробвам от към лопатката, предполагам че там е проблемът.
@Димо Михалев отделно за вързаната кука малко по-нагоре - това е само пробно, как би стояло подобен тип фолио/панделка и дали мога да оформя глава с лак. След като свикна малко с връзването на ламета, ще добавя и от този вид, за спорта.
Благодаря ви отново за съветите.
Званни в Бургас в магазин вия фишинг пледполагам ще ти пратят ролки с готов материял да се поупражняваш с тях като за начало .Няма значение от коя страна връзваш куката усукването се получава защото стягаш мното първите намотки .Карай ги по хлабаво в последствие ще затегнеш възела когато го завършиш .Не е лошо да добавиш към материалите и krinkle mirror flash примерно перла като за начало ,успех
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Качествени чепарета

Мнение от rap66 »

Димо Михалев написа:......Проблем е,ако го оставиш да е с досег до зъбите на рибата.Така отговарям и на онзи въпрос дали сафрида хапе или засмуква подобно на щуката,а и не само той......
И политик не може да го каже "по ясно" :D
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

И политик не може да го каже "по ясно" :D[/quote]

Аз съм го виждал с очите си как не добре вързано чепаре с пера от ишил след няколко хванати риби от перото остава само няколко милиметра след възела и си е гола куката.
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от gogo3 »

stareca написа: Званни в Бургас в магазин вия фишинг пледполагам ще ти пратят ролки с готов материял да се поупражняваш с тях като за начало .Няма значение от коя страна връзваш куката усукването се получава защото стягаш мното първите намотки .Карай ги по хлабаво в последствие ще затегнеш възела когато го завършиш .Не е лошо да добавиш към материалите и krinkle mirror flash примерно перла като за начало ,успех
Здравей, за съжаление нямам възможност да поръчам от тях, защото в момента не съм в България. Ще пробвам с каквото имам и ще опитам препоръките.
Благодаря ви и поздрави.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

Днес реших да се заиграя малко със фолиото кука номер 5
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

Колеги,ще ви помоля като качвате снимки да изписвате и номерата на куките.Повечето сме наясно с риболова с чепарета и по номера можем да се ориентираме,за какъв вид риба става на въпрос.Ако има някакви други подробности желателно е да се споделят,всяко правило си има изключения,така е и в риболова.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

Pe6o_Tikvata написа:Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
Както казах по назад има доста варианти за рязане на фолиото
А има разлика в материала едното е фолио а другото е рибя кожа
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

Pe6o_Tikvata написа:Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
По този начин, прегънатата на две лента се реже приблизително на ромб и няма почти никакъв отпадък,
докато при триъгълника се хвърля значително количество материал( и двете работята) триъгълкика е по-добре изглеждащо за мен. За сафрид казвам пак, че не е удачно, но за чернокп ....който има желание да си експериментира, а аз лично ще си направя в арсенала(дано да го използвам) :)
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

rashkoto1 написа:
Pe6o_Tikvata написа:Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
По този начин, прегънатата на две лента се реже приблизително на ромб и няма почти никакъв отпадък,
докато при триъгълника се хвърля значително количество материал( и двете работята) триъгълкика е по-добре изглеждащо за мен. За сафрид казвам пак, че не е удачно, но за чернокп ....който има желание да си експериментира, а аз лично ще си направя в арсенала(дано да го използвам) :)
Сигорен ли си че не работи за сафрид :wink:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

tiho_roev написа:
rashkoto1 написа:
Pe6o_Tikvata написа:Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
По този начин, прегънатата на две лента се реже приблизително на ромб и няма почти никакъв отпадък,
докато при триъгълника се хвърля значително количество материал( и двете работята) триъгълкика е по-добре изглеждащо за мен. За сафрид казвам пак, че не е удачно, но за чернокп ....който има желание да си експериментира, а аз лично ще си направя в арсенала(дано да го използвам) :)
Сигорен ли си че не работи за сафрид :wink:
Аз да,ще изкажа и мнение че и за чернокопа не бих го ползвал но се е лично мнение и не е миродавно. Но за сафрида съм категоричен :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

tiho_roev написа:
rashkoto1 написа:
Pe6o_Tikvata написа:Колеги преди години , по този начин не се ли връзваха чепарета с рибя кожа.Снимките не са мои , копирал съм ги от сайтове
По този начин, прегънатата на две лента се реже приблизително на ромб и няма почти никакъв отпадък,
докато при триъгълника се хвърля значително количество материал( и двете работята) триъгълкика е по-добре изглеждащо за мен. За сафрид казвам пак, че не е удачно, но за чернокп ....който има желание да си експериментира, а аз лично ще си направя в арсенала(дано да го използвам) :)
Сигорен ли си че не работи за сафрид :wink:
Сигурен съм, че не работи така добре както само с ламе или пера, иначе хваща(но по-малко, а аз искам максимално много и само едро :fishing2: ).
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

dobria1 написа:
Аз да,ще изкажа и мнение че и за чернокопа не бих го ползвал но се е лично мнение и не е миродавно. Но за сафрида съм категоричен :wink:
Много лакомо му налита черньо :) , но вързо свършват патроните( добре, че има много)
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

rashkoto1 написа: Много лакомо му налита черньо :) , но вързо свършват патроните
:wink: Именно затова небих го ползвал.

Това води до прекалено губене на време (в бокса)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

dobria1 написа:
rashkoto1 написа: Много лакомо му налита черньо :) , но вързо свършват патроните
:wink: Именно затова небих го ползвал.

Това води до прекалено губене на време (в бокса)
Ако това е предпочитанието на рибата, когато не е толкова активна, защо, не! Просто трябва да се търси " разковничето" в такива ситуации.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”