Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

За тази година и сезон съм се спрял на тези цветове. По принцип не ходя много ,но не пропускам когато имам възможност и времето дава ръка да се влиза в морето с каяк. Най-вече ловя сафрид и ако попадна на чернокоп е добре дошъл .Ето на какво съм заложил за сезона като изхождам от успехите на предходни сезони.
1 . Зелено от ролка разделено на половина+2 просукани зелени+ 1 кринкъл перла+ 1 ув тайл
Изображение
2. Оранджева ролка разделена на половина материал+2 просукани оранджево+ 1 кринкъл меден+ 1ув тайл
Изображение
3.Розова ролка разделена на половина материал+2 просукани розови+1 кринкъл+ 1 ув тайл розов.
Изображение
4.Бяла ролка от материала са извадени двете ув нишки и една лъскава станиолен цвят. Добавени 1 нишка лилаво просукани + 1 просукани перла+1 кринкъл перла + 1 ув тайл.
Изображение
5. Ролка лилаво разделен на половина материал+ 2 просукани лилаво+ 1 кринкъл+ 1 ув тайл
Изображение
6. Няколко заготовки за 4 чепарета с червени куки 10-ки изправен чапраз разцветката е същата + по 2 куки с перо.
Изображение
7. Освен всички направени чепарета,които са на картончета вече това са куките които чакат боичките да прогледнат да имам и малко такива с очички за разнообразие.
Изображение
Когато пристигнат боичките и се справя с очната хирургия ще се похваля ако операцията е успешна и са прогледнали.

П.п
Като пиша за материала от ролка става въпрос за такива от снимката. На снимката също са и част материала с който си правя чепарета.
Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

dobria1 написа:Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
Някои колеги още като нови си лакират примамките с безцветен лак( Полиуретанов лак за паркет ЛУРЕТАН УР-201 мисля)с цел по-дълга употреба. Мисля не пречи да пробваш, но мисля, че би трябвало да си ...с твоята риболовна активност .
Аз лично не съм, но ще го направя, че много от воблерите се лющят още преди да са ползвани.

st_beer написа: Супер, браво!
п.п. Синьото също не е за пренебрегване.
Последно промяна от rashkoto1 на Чет Апр 09, 2020 9:45 pm, променено общо 1 път.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

rashkoto1 написа:
st_beer написа: Супер, браво!
п.п. Синьото също не е за пренебрегване.
Имам сини вързани от миналата година,но колкото пъти съм ги тествал така и не съм имал успех на тоя цвят.

Относно лакирането имам приятел , който прави воблери и ги лакира с някакъв лак на който му слага втвърдител и направо става като стъкло. Преди две години правих една замануха подарък за рожден ден друг мой приятел ,който хобито му е подводен риболов . Та му я нарисува с аерограф и. Я лакира с такъв лак направо стана супер . Все още е жива и върши работа. Ето една снимка как став с такъв лак. Ако се харесва ще го питам и ще кажа какво ползва точно.
Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

st_beer написа: п.п. Синьото също не е за пренебрегване.
[/quote]
Имам сини вързани от миналата година,но колкото пъти съм ги тествал така и не съм имал успех на тоя цвят.

Аз съм много доволен и за сафрида, и чернокопа(до колкото имаше ) миналата година, но аз съм си така- обичам
да имам всякакви модели :)
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

Момчета MAGNUM е вид ламе а 1/32 е ширината му.
Утре ще ви щракна снимка.

gergi_81 Не се връзват и 2-те ти предположения.
Относно влагата пакета не е затворен плътно нито мястото има някаква влажност.
1към1 е със тънкото ламе което всеки ползва, с разликата че това е по широко а тънките го нямат тоз проблем а някой са и по стари дори.
Преди 6-7 г. съм го показвал тук и съм давал линк за него ама някой са го пропуснали.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

rashkoto1 написа:
dobria1 написа:Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
Някои колеги още като нови си лакират примамките с безцветен лак( Полиуретанов лак за паркет ЛУРЕТАН УР-201 мисля)с цел по-дълга употреба. Мисля не пречи да пробваш, но мисля, че би трябвало да си ...с твоята риболовна активност .
Аз лично не съм, но ще го направя, че много от воблерите се лющят още преди да са ползвани.
Митака май има предвид ламета Магнум, не воблер. Аз поне така разбрах.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

dobria1 написа:Момчета MAGNUM е вид ламе а 1/32 е ширината му.
Утре ще ви щтракна снимка.

gergi_81 Не се връзват и 2-те ти предположения.
Относно влагата пакета не е затворен плътно нито мястото има някаква влажност.
1към1 е със тънкото ламе което всеки ползва, с разликата че това е по широко а тънките го нямат тоз проблем а някой са и по стари дори.
Преди 6-7 г. съм го показвал тук и съм давал линк за него ама някой са го пропуснали.
Рапала имат такъв модел и за това реших, че питаш за воблери.
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

rashkoto1 написа:
dobria1 написа:Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
Някои колеги още като нови си лакират примамките с безцветен лак( Полиуретанов лак за паркет ЛУРЕТАН УР-201 мисля)с цел по-дълга употреба. Мисля не пречи да пробваш, но мисля, че би трябвало да си ...с твоята риболовна активност .
Аз лично не съм, но ще го направя, че много от воблерите се лющят още преди да са ползвани.

st_beer написа: Супер, браво!
п.п. Синьото също не е за пренебрегване.

И аз съм от лакиращите, всичко минава през лак, дори и джиговете, дори и Луретана съм тунинговал :wink:
IMG_20200311_124406.jpg
IMG_20200311_124406.jpg
Сори не е много по темата макар че и воблерите за тролин е добре да си ги лакирате (особенно Рапалите)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

dobria1 написа:Момчета MAGNUM е вид ламе а 1/32 е ширината му.
Утре ще ви щракна снимка.

gergi_81 Не се връзват и 2-те ти предположения.
Относно влагата пакета не е затворен плътно нито мястото има някаква влажност.
1към1 е със тънкото ламе което всеки ползва, с разликата че това е по широко а тънките го нямат тоз проблем а някой са и по стари дори.
Преди 6-7 г. съм го показвал тук и съм давал линк за него ама някой са го пропуснали.
Отворено-затворено, влагата не можеш да я спреш. Особено край морето :wink:
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

dobria1 написа:
rashkoto1 написа:
dobria1 написа:Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
Някои колеги още като нови си лакират примамките с безцветен лак( Полиуретанов лак за паркет ЛУРЕТАН УР-201 мисля)с цел по-дълга употреба. Мисля не пречи да пробваш, но мисля, че би трябвало да си ...с твоята риболовна активност .
Аз лично не съм, но ще го направя, че много от воблерите се лющят още преди да са ползвани.

st_beer написа: Супер, браво!
п.п. Синьото също не е за пренебрегване.

И аз съм от лакиращите, всичко минава през лак, дори и джиговете, дори и Луретана съм тунинговал :wink:
IMG_20200311_124406.jpg
IMG_20200311_124406.jpg
Сори не е много по темата макар че и воблерите за тролин е добре да си ги лакирате (особенно Рапалите)


Аз ползвам това White Color Fluorescent Powder phosphor ама кофтито е че се утаява а като го разбъркаш влиза въздух и само с топене не става трябва с аѝрографа сетне на въртележката абе дълга процедура
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

Става и с топене, просто след като го изкараш духни с горещия пистолет и мехурчетата се пукат
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

dobria1 написа:Става и с топене, просто След като го изкараш дъхни с горещия пистолет и мехурчетата се пукат
Извинявай Митак,ама някой ако наистина пусне ЛЕД,става бах мааа му. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

КИРО написа:
dobria1 написа:Става и с топене, просто След като го изкараш дъхни с горещия пистолет и мехурчетата се пукат
Извинявай Митак,ама някой ако наистина пусне ЛЕД,става бах мааа му. :lol:
Редактора на телефона може да изиграе шега на всеки,сигурен съм,че Митака знае къде да слага лед щом се налага. :drinkers: Той щеше да пуска снимки на едно ламе,дето му се слепва.
kavarna
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 6:55 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от kavarna »

rashkoto1 написа:Принципно не съм някакъв такъв(гаден) на какъвто ще се направя, но гледам статистика и човек за 10г откакто се е регистрирал е с 5-7 мнения на година средно. Обърнахте му много внимание и понеже пита хора, които не продават не виждам някой да спазва това ......Даже и аз он'ден продадох някакви творби....и за това не вземам участие. :)
Не можеше ли да си спестиш това~гадно~ мнение?!
Приел съм правилата на форума , с питанията си не нарушавам добрия тон, никъде не прочетох , че трябва да имам определен брой мнения за да задам въпрос!?
Простичко попитах за качествени влакна, които да не са по километър или 300м. Има ли нещо, което да ми препоръчате освен Сейфгард. Не съм питал кое е най-евтино.Ако някой от продаващите се е почувствал обиден , има моето извинение!
Ако въпросите ми са били неуместни моля админите да ме блокират, в живота има и по -важни неща!
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

все повече стигам до извода че всичко е от ръката и усета !Че вие ако видите мое чепаре на пътя ,никой няма се наведе да го вземе .Аз връзвам с Дуел и то от 20 кинта 100 метра ,на италианец за морски риболов не разчитай те са за шарани ама и там се съмнявам .И на последно място но не по маловажност ,нашите Деди са ловели само с флуоро карбон ,замислете се малко !!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”