Избор на твърда лодка

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Ghost
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 04, 2019 3:49 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Ghost »

Колеги, някой не е ли пробвал да лови риба с джет в морето ?
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от dako71 »

bubamara написа: Ние сме трима ама тоя вирус обърка малко работите догодина живот и здраве . По принцип търсим лодка с 20 к с трима да излиза на глисаж и поне да се движи с 30 км. Ако не намерим такова животно ще качим конете
Трима с 20 к.с е мисия невъзможна да глисирате каквато и да е лодка още повече пък с 30км/ч.
Заложете на 4,50 лодка с двойни коне.
krasiku
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Май 19, 2018 1:15 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от krasiku »

Наща лодка е Safter 4.50 метра и при по-равно море с 20 к.с. Tohatsu -четиритактов се движи с 27-28 километра в час. С двама глисира и скороста става 33-34 км.ч. Лодката е с конзола, а пък ние тримата сме по около 93 кила средно.Допълнително оборудване - две котви, гребла ,акумулатор ,три туби с бензин по 12 литра, чанти,въдици и други.Общо тегло с екипажа окло 350 кила.
dach
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:02 am
Местоположение: Бургас

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от dach »

bubamara написа:
ivomagna написа:Аз си взех Yerliyurt 4,35 с 20 к. двигател. Засега съм доволен, удобна е и върви с 38 км макс. и е 200 кг. Старата мичуринка тежеше 100 кг и вървеше с 30 км. макс. със същите хора и багаж. За качеството на изработката все още нямам впечатления защото я имам от скоро, ще видим с времето как е. Засега каквото мога да кажа е, че е много по-стабилна от предишната и върви повече.
Колега ако си събрал нови впечатления ,моля сподели ги защото и аз се замислям за същия комплект с 10000лв лодка ,мотор и колесар всичко ново си заслужава. С трима човека на борда излиза ли на глисаж и колко км. вдига.
Колега , от два дни се чудя точно за тази лодка, има налични в Кърджали. Моля, за малко повече впечатления. Бях се навил , ама ми казаха , че при вълна я залива яко с вода,бил и по нисък борда и т.н. Четох някъде , че няма и тапи за отводняване. Наличните са с къс ботуш , имат и мотор 15 к наличен . Как според теб ще се държи с този мотор или твърдо за 20 к. Всяка информация ще ми е полезна, първа лодка ще ми е и не съм в час.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”