Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:Днес сутринта в 6:00 се изтъпанчих на бъбрека и някой вече беше разпънал 6 дънарки на местата на брега. Съответно се наложи да ловя от моста. Бях позабравил колко е гадно да ловиш от тротоар на натоварен път.

Две думи за пробваната храна Sensas Explosive - има преобладаващ аромат на слънчоглед и ванилия, тъмно жълт цвят, средна по големина структура на частиците, лека и не лепи.

Полових 1 час от тротоара на моста. Храната сработи много добре. Бързо събра риби. Лових на 15 м дистанция с 5 гр кошничка и 1 м повод с малка кука. Основно се ловиха дребни бабушки, чат пат някоя по едра и няколко платички - най-голямата беше към 500 гр. Имаше динамика, обаче е супер неудобно да ловиш прав на фидер и реших да сляза от лявата страна на моста.

Там чистих 40 минути водорасли без особен ефект - толкова са много и навътре, че няма изчистване. Пробвах след това да ловя пред тях, но твърде много време бях вдигаш шум и рибите се бяха дръпнали. Слънцето взе да напича и се отказах. За утре мисля да стана в 4 часа и да хвана място със сянка, та да може някак по-комфортно да половя няколко часа и да проверя дали след първоначалното събиране на бабушки, ще се задържат на петното и по-едрите платички.
Аз ходих да ги пробвам на Искъра и видях лудницата на моста. Това там не бих си го причинил никога, да не говорим, че няма къде да си спреш колата и носиш цирка.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес рано, рано хванах място на брега.
IMG_20200730_053901_3.jpg
Обаче нещо не се получиха нещата. Хванах двайсетина такива рибки.
IMG_20200730_060056_0.jpg
Нямаше привличане и задържане на по-качествени риби. Основно упорствах на 15 м дистанция. Пробвах и на 25 м, но и там положението беше зле. Просто или рибите не искаха да слязат до дъното или по-някаква причина не искаха да дойдат на петното.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес сутринта проверих дали има подобрение в риболова на Пънча, но не. Хванах 15тина дребни бабушки и една платичка. Мястото е в дясно от моста на бъбрека. Ползвах една захранка-класика MVDE Super roach. Зимата с тази храна съм имал добри резултати. Ще проверя след седмица пак как ще се развие летния риболов и пак ще тествам някоя друга класика.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес сутринта тествах още една класика MVDE Super match. Резултатът е долу горе същия - към 20тина малки бабушки и няколко случайни малки платички. Бях се засилил да отида от страната към гората, но нивото бе на абсолютен максимум и нямаше удобни места в близост до стената и преди базата. Така бях пак в дясно от бъбрека. Бабушките, които се ловят са наистина дребни - 7 - 10 см и не си струва да се прави целенасочено излет само за тях. Иначе реагират много добре на подаване на повечко бял червей - направо се настървяват и вземат стръвта в първите 20 секунди. Ако се пропусне този момент кълват доста тегаво и си искат кука 18ка и стръв пинки, за да вземат по-уверено. Това на 15-16м дистанция. По-навътре нещата са по-зле и се чака много за единични кълванета.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Уникално фиаско днес. Хубаво се бях наканил да ходя на Искър, ама ето. Хрумна ми някаква велика стратегия да ловя бабушки със захранка за уклей - нали да става облак и да се настървят яко бабушките. Да ама не. Първо храната MVDE Abletta не случайно е направена за уклей, второ тая храна няма задържане в каквато и да е отворена хранилка - няма никакъв начин, толкова е добра, трето тая храна привлича уклей яко, ама също и хич не се харесва на другите риби. След като разбрах, че няма шанс да я сваля тази храна с отворена хранилка на дъното, минах на затворена хранилка. Така имах пушилка на дъното, но не и риби. За три часа хванах три бабушки и една платичка. Работа беше ясна, че няма изглед за промяна и набързо събрах багажа. Извод: тази храна прави чудесен облак, има много боя в нея, хич ама хич не слепва и съответно ароматът и съставът и е по вкуса на уклея. За други риби с други храни трябва да се лови, съответно да се вдигат пушилки на дъното и пр. чалъми.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от miro253 »

Моите изводи за Пънча са, че не става за риболов с мач и фидер в районите които обикаляш колега. Нивото на язовира много се мени, веца вкарва много студена вода и реално на дъното на около 7-8 м. дълбочина няма много риби. Напоследък ходя с една болонезка и търся рибите до 3м. дълбочина около водораслите и смея да твърдя, че резултатите са много по-добри.
Вчера сутринта се пробвах на стената и до обяд бях с 30-40 риби /това е на око/ и то с храна, която не им се харесва много. Прави ми впечатление, че платикарската храна работи по-добре от тази за бабушките т.е. предпочитат сладичко.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

miro253 написа: Напоследък ходя с една болонезка и търся рибите до 3м.
И много правилно правиш :) 30-40 риби за Пънча си е прехвърляне на границата за майсторлък :)
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

miro253 написа:Моите изводи за Пънча са, че не става за риболов с мач и фидер в районите които обикаляш колега. Нивото на язовира много се мени, веца вкарва много студена вода и реално на дъното на около 7-8 м. дълбочина няма много риби. Напоследък ходя с една болонезка и търся рибите до 3м. дълбочина около водораслите и смея да твърдя, че резултатите са много по-добри.
Вчера сутринта се пробвах на стената и до обяд бях с 30-40 риби /това е на око/ и то с храна, която не им се харесва много. Прави ми впечатление, че платикарската храна работи по-добре от тази за бабушките т.е. предпочитат сладичко.
Мдааа, сладичкото работи по-добре - това е ясно. Не съм съгласен, че не слизат на дъното( 30 риби от всички видове до обяд не е проблем, аз искам 40 платики :lol: ) , но това е много обширна тема. Колегата Гарболино търси бабките повече на по-плитко може и скимърси, защото знаем че не се кефят много на 8м( поне аз така го разбирам) , но на мен точно това ми е интересно. И двамата ги разбирате, събираме се и пробваме по трите начина на стената, може и с еднаква храна и виждаме къде преобладават и къде се хранят най-добре :fishing1: Днес вместо там да ги пробвам или на Искъра, аз обикалях и търсих скоби по струма ( не ги намерих) - тъпа работа.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Чудесно предложение! :) Аз най-скоро мога да реагирам за този петък 14ти, иначе след това, чак след 25ти.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

И аз съм ок за петък. Гледам прогнозата няма да вали, въпреки че не познават.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Това с ползването на една и съща храна е готино. Каква да бъде? Аз пазарувам от мастърфишинг до Пирогов и там има повечето храни на МВДЕ, няколко на Сенсас, Колмик, Рингърс, Даива, Тимар, Сонубайтс, и няколко от българските на Респект и Митерсон.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес сутринта пробвах една друга класика Lesczc на Traper. Кафяво-жълта като се овлажни, а после във водата бързо става жълта. Храната лепи доста и ако се лови на фидер, трябва да е доста суха. Иначе за риболова няма какво много да разказвам. Обърках нещата. Първо започнах на супер близка дистанция 13м. За първия час хванах 10 бабушки. Викам си ей сега ги разцепих. И после като изгря слънцето нещата рязко умряха. За следващите 2 часа хвнах само още 5 бабушки. Пробвах на 30м дистанция, но там нямаше индикации при три презамятания и се отказах. Най-накрая като си събрах багажа си казах я да ги погледна на сонара къде са тия риби (да някак си е логично това да го направя в самото начало, но не). Оказа се че водораслите са много повече отколкото човек предполага след края на видимата им част. На мястото където лових, края на водораслите бе чак на 17 метра дистанция. След 14 и 15тия метър се поразреждат туфите и има повече пролуки между тях. Така основната полза от днешния излет е, че ако някой иска да лови на фидер в дясно от моста на бъбрека е добре да има предвид и междинната дистанция от около 20м, когато рибите ги няма на по-близката или далечната дистанция. За следващата серия проби на храни съм избрал нова марка, но това ще е към края на месеца или началото на следващия месец.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от miro253 »

Е, аз май малко позакъснях, но нещо рядко взех да влизам във форума. Платиката на пънча е като скобара на Струма - като е при теб ловиш, иначе ..... следващия път, но за разлика от Струма с бабите се отървава капото и то добре.
Аз напоследък съм влюбен в захраните на Jaxon. Имат черна за платика имат и за баби. Стоят хем сухи, хем стегнати и всичко се определя от това как ще я стиснеш. Само иска внимателно разбъркване.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от phillemow »

miro253 написа: Аз напоследък съм влюбен в захраните на Jaxon..
Извинявам се,че не е баш по темата,ама от къде я взизаш джаксъна?Видракса на Стамболийски го затворииха и аз сега не знам от къде да купя.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

phillemow написа:
miro253 написа: Аз напоследък съм влюбен в захраните на Jaxon..
Извинявам се,че не е баш по темата,ама от къде я взизаш джаксъна?Видракса на Стамболийски го затворииха и аз сега не знам от къде да купя.
Не са го затворили, преместиха го до входа на блока. Не знам дали я има тази храна там. И Мариан и Юри са си там.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”