Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Geo
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Geo »

Emo-83 написа:Маги,а да те помоля точно ти да не ме учиш на нищо.Нямаш понятие баце.Погледни си горния пост за какви либри говориш и пишеш(20-40).Сега променяш нещата с думичката до година ще ползвам.Ползвай каквото пожелаеш....не ми дреме,а не съм те и питал.Пиши си постовете за себе си и не се углеждай в хората.Не ме учи на марки и либри,защото пишеш глупости и неверни неща.На тролинг използвам въдица Ъгли 12-30либри с 40 либри на Дайва и мултипликатор на Абу.Кажи ми как разбра аз със какво ловя,та се изказваш с някаква смешна категоричност.И не се моли толкова много за среща на язовир.
Сподели, кога пак ще точиш язовира на баба си. :!: :wink: Ходи ли за риба,или сега там не дава. :wink: :roll: :rolleyes:Ей това е инфо,а не какво има в гардероба ми. :idea: :arrow:
Емка,човеко ти гаварит за акция 20-40 гр.,а не за 20-40 lb.Това 20-40lb на Маги май /да ме прощава/не му е много ясно що ще рече.Та ако акцията си е 20-40 гр.петдесеттарката си е "мисията невъзможна",но с 20-40lb си е много на място. Ако нещо грешно съм ви разбрал-простете!Просто едно мнение.
yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на тролинг

Мнение от yzyna »

Темата за стойките е доста интересна и не е лошо да я разнищим,с моите също имам проблем,при рязък удар,тип закачка или шамандура :wink: изпускат!Аз лично ползвам нещо от този сорт:arrow:
Изображение
Лошото е че с надуваемите лодки нямаме кой знае какви възможности,колегите които ползват твърди,имат доста варианти!
Харесват ми този модел :arrow:
Изображение

но при сериозен удар,дали няма да ни е трудно да извадим пръчката от стойката?
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на тролинг

Мнение от beis »

тази изглежда доста добре,(стабилна)смятам че ще ти пасне на лодката екстра,пьк и е крайно време да помислиш и аз да си слагам някьде прьчката :D

п.п пьк ако ми удари нещо аз ще му мисля как да е изкарвам от стойката :wink:
Изображение Изображение Изображение Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Проблемът със стойките става актуален,когато удари едра риба!Аз съм с две различни на Баркли,едната е с S-образна скоба и е супер удобна!Другата е,като тази на снимката,но сложиш ли я отдясно на лодката,макарата остава отгоре и при екшън по-лесно,бързо ми е да хвана макарата!Стойката,която е като отрязана тръба трябва да се монтира вертикално,щот иначе кражбата на въдицата е гарантирана.Познавам един Geo,който изгоря тази година със скъп такъм,точно от такава стойка.Най-добре той да разкаже случката,ако не ще преразказвам. :D :drinkers: Последно на Пясъка бях след Никулден миналата година,когато един фермер от Съединение излезна по тъмно от нивата с джипа си и ме изпраска отдясно от край,до край! :cry: Още ме е страх,ма ке дойдам за отвесното по Никулден! :wink: :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Моята стойка я използвам както за кльонк така и за тролинг.Хваната е за дървеното дъно в центъра на лодката.В средата на стойката закрепям чадър.Според мен риба не може да извади въдицата,а аз нямам проблеми с това.Направена е от Краси.Неговата е монтирана на твърда лодка отново за дъното.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Така стои чадъра.....здраво.
Изображение
По този начин въдицата.
Изображение
Изображение
Тук също се вижда едната пръчка.По същия начин стърчи другата въдица в обратната посока.
Изображение
Последно промяна от Emo-83 на Сря Ное 18, 2009 10:08 pm, променено общо 1 път.
yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на тролинг

Мнение от yzyna »

Явно Краси може не само сомове да лови,това с чадъра ме изкефи на макс!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

yzyna написа:Явно Краси може не само сомове да лови,това с чадъра ме изкефи на макс!
До сега ровичках за по-хубави снимки на стойката,но нямам.Всичко това вече е подобрено и е измислено за 4 въдици.Те сочат в посока,която пожелаеш.На шарнири е и след като ги насочиш се застопоряват.За съжаление нямам снимка на транеца за да видите друг модел стойка.Това позволява влизането с различен тип въдици без да заемат място и според случая ловите риба.Обещавам да снимам всичко ново и отново.
Вижте задната блеснарка как стои на транеца.
Изображение
А ето така без да местим въдиците пътуваме заедно с рибите.В същото време пода на лодката е свободен.
Изображение
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от magiosnika--- »

Емка,човеко ти гаварит за акция 20-40 гр.,а не за 20-40 lb.Това 20-40lb на Маги май /да ме прощава/не му е много ясно що ще рече.Та ако акцията си е 20-40 гр.петдесеттарката си е "мисията невъзможна",но с 20-40lb си е много на място. Ако нещо грешно съм ви разбрал-простете!Просто едно мнение.[/quote]
Гео, правилно си ме разбрал - става въпрос за 20-40 грама акция на прътлето :!: А второто е с тест на издръжливост 30 либри :!: Разликата между двете е от земята до небето :wink: Мисля,че малко по добро цветоусещане имам от теб по въпроса и не си губя въдиците по язовирите :wink: А че Батко се прави на ударен и пак се е газирал е друг въпрос :wink: що се отнася до стойките то такива изобщо не използвам. Когато си регулирал правилно такъма проблеми никагда не получается :wink: Явно само с Тролката попадате на сомове крадци :wink: Сигурен ли си,че даунригерът ке ти помогне да уловиш сом :!: Не си лош човек и съм позитивно настроен към теб - ловкай си без него и ще си по доволен. Виж Тролката си е трагедия отвсякъде - да потроши две макари по един и същ начин на това му казват прегоряване. Сиреч преждевременна еякулация- да свършиш преди да си започнал :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Ба ли го. :roll: Може само на мойте Ъглита да пише нещата в либри. :roll: Да сигурно е така....луд съм sorry. :wink:Побърках се и даже не виждам,че Маги единия път пише 20-40(без уточнение за грамове и либри). :roll: А пост по-надолу щял съм да го видя с 15-40 на 2.40 дължина.....Забравих,че на всяка риба си сменяме грамажа на въдицата. :twisted: Скоро няма да се учудя и на данни 5-15,които винаги нося в лодката за костури на зимна блесна. :wink: :idea:
И въобще има ли значение как е хванат един сом :!: :?: .....На воблер или на кльонк,с фидер,влакно,конец или на сезал за клон....все едно и също е.Въпроса е да спекулираме. :rolleyes:
Тук никой не се срамува да разказва неговите премеждия....както счупени макарета,изгубени въдици и изпуснати риби.До скоро не познавах риболовец без изпусната или откачена риба.Добре,че се появи "Маги-фикс малки тайни" да се светна,че съм видял извънземното :shock: .Хора без случки ми обясняват колко левите не са на мода в парламента. :axe:

Все пак ми е интересно да продължим разговора за стойките и грешките,които допускаме.
Аватар
magiosnika---
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 12:24 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от magiosnika--- »

Батко,почваш да ме притесняваш бе човек - вчера ми отговаряш в 6 събалям,днес във 4 да не би да имаш нужда от простамол :!: По отношение на случките с моите сомчета то те са известни на всичките ми приятели,но ти не си от тях. В повечето случаи когато има счупване на прът,макара или скъсване на влакно вината е на риболовеца а не в рибата. Това се отнася и за ипортването със стойките при тролинга. Не е коректно да виним китайците за всичките ни неволи,понякога е нужно да се обърнем към самите нас :!: Батишка, усещам,че ти въздеиствам допингиращо, но като не умееш да си владееш нервите стой настрана ако обичаш :wink: Уж нямаше да ми отговаряш а целенасочено търсиш интрига :idea: И 10 по куки да си купиш пак може да седиш одряман накрая. Принципно съм за максимално най- олекотения такъм. Повечето воблери са с нежни куки,лесно изправящи се, но така и трябва да бъде. Това е също един шанс от които рибката има възможност да се възползва. Интересно е когато Давид побеждава Голиат - обратното е СКУКА :drinkers:
yzyna
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1411
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 12:15 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на тролинг

Мнение от yzyna »

Смятам че темата е да се учим един от друг,а не да се бием в гърдите,виж ме колко съм голям :roll: !
Стойката която Шампиона е сътворил е доста интересна,но смятам че не по силите на всекиго,а това че колегата Geo се е простил с пръчката си,би могло да се случи на всекиго!Аз лично троля когато съм сам с три пръчки,като едната ми се пада точно зад гърба,като нищо може да ми отскубне тоягата като гледам тези пред мен!Замислям се доста сериозно да намаля пръчките на две,по обслужваемо ми се струва,ма пуста лакумия,край няма!Виждам и проблем при вадена на въдица при удар,лодката се завърта по посока на изваждане,другите две охлабват и става една,мътна и кървава!Аз лично при по дребна риба,въобще не спирам хода на лодката :oops: !Кой как процедира при положение че е сам в лодката при тролинг?
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

За стойките няма проблем да помогна,ако някой желае от тях.Човека който ми ги прави е приятел и ходим заедно на риболов.Освен това се взима диаметъра на въдиците,които се ползват както и размера на щифта зацепващ задната им част(диаметъра на чадъра също).Скоро ще снимам всичко ново и подобрено от мен и колегата.Има различни варианти за стойките.В началото и аз бях леко скептичен за тях.Сега съм изключително доволен.Но вече и други колеги сами си ги направиха.Имам предвид,че използваха майстор и си платиха материала.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Сом на тролинг

Мнение от pachosz »

yzuna, тая пластмасовата стойка дето си постнал снимката - и аз съм с 2 такива, и на мен на 2 пъти се случи да ми превъртат зъбчетата, явно качеството им такова :shock: Единия път закачих клон, първо изпуснаха зъбчетата й, обърна се назад и чак после почна да развива от аванса... слабички са стойките. Другата стойка пък се озъби на неголяма риба, и на нея и изпуснаха зъбите, абе не ги бива тия стойки според мен.
Тази на Краси производството, дето я е качил Емо ми харесва, ама не мога да разбера стяга ли се да се фиксира ъгъла на пръчката, или се пуска докато опре в бордовете на лодката? Мнението ми при условие, че опира в борд на надуваема лодка ще е добре, ама с опряна пръчка в твърд борд си мисля, че пръчката е изложена на сериозен риск.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Да при мен е опряна в борда.Но мисля,че за твърда лодка не е проблем да се измисли как да стои.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Сом на тролинг

Мнение от Митев »

Emo-83 написа:Да при мен е опряна в борда.Но мисля,че за твърда лодка не е проблем да се измисли как да стои.
Емо , ква пара е да си поръчам и аз една :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”