ЧерешОвия край

Модератори: bobopeli, sapuna

chiburator
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 6:43 pm

ЧерешОвия край

Мнение от chiburator »

Точно стягам такъмите, отегчен от нулево развиващия се „петли” – „гаучоси”, когато телефона иззвънява. След кратък разговор с DRAGONAZ плановете за наместване в груповата оргийка на Искара с радост за заменени от перспективата за добре изглеждащ аквариум (ми следим го форума, да), с други думи ще откриваме на ново за нас място, а имено небезизвестното Извево.

Обнадежден от постовете на колегите за шаранчета между кило и две грабвам от шкафа пакет „Сенса” 3000 шаранови, бутвам вътре остатък от „Марош” шаран, малко овесени ядки и подготвям жълти и червени пелетки пак на „Марош”.

След двучасово пътуване на финала на което завоите подозрително напомнят извивките на дебело черво цъфваме на въпросния гьол. Първия оглед ми действа като студен душ – ми то си е една локва. Ужас! Но от друга страна всъщност е една доста добре изглеждаща локва, и най-важното – слава богу притесненията ми за това, че местата ще се взимат с бой се изпаряват – на гьола има 5-6 човека. Ура! След кратък разбор решаваме, че при тези размери едвали местата ще са от решаващо значение и заставаме до кейчетата под бунгалата с идеята да не си пречим с колегите (забелязъл съм, че плувкарите са особено чувствителни на тема зли фидерАсти, извършващи минометен обстрел в близост до тях, и с пълно право).

И двамата с DRAGONAZ сме решили да ловим на фидер, баща му приготвя дитектен и веднага почва дребни каракудки и слънчаци – гол след гол.

Овлажнявам фуража:

Изображение

след което стартирам с хенд-мейд кошничка, в която затапвам храна–пелети–храна:

Изображение

Тези ми манипулации веднага привличат любопитството на тъмните сили

Изображение

Но след поредната каракудка на бащата на приятеля ми звярът надава радостен вой и се понася в съответната посока.
Подреждам инструментариума

Изображение

и започвам масирана бомбардировка в посока отсрещния кенеф.

Изображение

Целта е поразена десетократно, преди да вържа почти еднометров повод, завършващ с 12-ка на DRENNAN. На второто презамятане пръта се огъва и засичам рибата. С едната ръка я вадя, а с другата що’т сме гъзари и е много важно да документираме за поколенията улова вадя апаратчето от джоба и се мъча да го подам на DRAGONAZ с думите „Бе аз всичко съм си настроил”, и наставления на всяка цена да хване в кадро джувотноту. Да де, ама то има съвсем други планове и докато се суетя естествено се откача. Мен пък в интерес на истината толкова ми е кеф от околните природни, и не само, съвършенства, че дори забравям да се ядосам.

Изображение

Отсреща колегите ги скубят като праз лук и това допълнително ме разконцентрира.

Изображение

Пичовете ги цепеха целодневно и направиха количества, ако пишат във форума могат да споделят.

Продължавам с опитите и след известно време – Бингооооооооо, нов удар! Този го вадя даже прекалено дълго, сакън да не останем без риба. Кефя се на макс и в крайна сметка излиза – сладур към кило и 400.

Изображение

Дракончето и той дебне и само след минутки асистирам с кепа за един малко по-голям – 1.800 кг.

Изображение

Веднага – позинг, ма да се научим да държим рибата, а? ;)

Изображение

Докато скачам да помагам с кепа пускам обратния ход на макарата и заклинвам моя прът между краката на стола. Това се оказва съдбовно, защото докато кепвам откъм мястото ми се чува як трясък и с периферното виждам как фидера полита. Рибока обаче се откача, което слава богу е за добро – не знам дали щях да стигна навреме, преди да вкара във водата.

Минали са почти два часа, към 12 е, жегата е непоносима. Решавам, че е крайно време да мина на „метод” фидер. Буча по четири царевички на косъма и го лепя с храна. След малко фидера полита във въздуха и успявам да го хвана за самия край, когато вече половината е във водата (при положение, че съм свикнал да го държа опрян на стола между краката ми). Тази болид от формула 1, който ми изкара акъла и щеше да ми докара инфаркт се оказва дори не амурче, както предположих в началото, а някакво малко чернеещо шаранче. Как успя да постигне такова ускорение и досега е загадка за мен.

Изображение

DRAGONAZ обаче не спи и веднага наваксва в резултата с уникално красива риба. Правя опити да я снимам докато я вади, много красиво диво шаранче:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всички риби са много борбени и кефа е голям. Междувремено ситните каракудки се дърпат навътре и почват да ни тормозят. Една със суисидни наклонности дори решава да сложи край на живота си ползвайки повода ми за бесило :lol:

Изображение

Дракона повежда с трета риба. Изравнявам го с този:

Изображение

Следва нов мощен удар и усещам, че съм закачил хубава риба. За мое огромно съжаление преди брега не успявам да спра ръна и рибата влиза в клоните, които са кастрени от едната топола и се намират във водата. Напъвам с всички сили, но вече е успяла да влезе в най-големия гъсталак. Естествено след безуспешни опити да я извадя от там следва късане, при което се вкисвам яко, знаейки, че най-вероятно няма да оцелее. Мога само да се надявам да успее да скъса повода.

Изображение

От там нататък продължават да ни тормозят дребните каракудки, които се изхитрят уставно да нагълтат четирите царевички на косъм, барабар с куката.

Изображение

След час пристига пич с моторна резачка и заедно със собственика на гьола започват да режат клоните. Циклежа продължава известно време, през което естествено нямаме пипане. Манипулацията завършва с импровизирана баня:

Изображение

Прави впечатление обаче, че човека се грижи за мястото, пътя до там е изравнен и посипан с чакъл, почистваше боклуците от водата, направил е и кейчета.
След обяда рибата се вдига към повърхността и хранилката ми започва буквално да пада върху главите на някакви животни, които се препичат отгоре. Пробвам два-три монтажа, но жегата е убила всякакво желание за каквито и да е тактически промени, мерим рибата, отделяме си двете по-големи и пускаме останалите. Завършваме с приятни емоции от откриването макар и на платен.

Условията там са следните: 3 лв. на пръчка, шарана се заплаща на цена 5 лв. за килограм, каракуда, бабушка и т.н. са безплатни. Ако се уцели да няма хора, мястото е идеално за релакс, освен това видимо държи риба. Видях, че имат и сайт, но не знам дали е коректно да пускам линк, да не излезе като някаква реклама...
Аватар
ribarshe
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 9:33 am
Местоположение: Васил Василев-Варна

Re: ЧерешОвия край

Мнение от ribarshe »

Браво колега , много добър репортаж :D
Аватар
irfan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 5:13 pm

Re: ЧерешОвия край

Мнение от irfan »

браво колега голям кеф :smt023
риболовът е прекрасно хоби
lukas65
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:08 am
Местоположение: Карлово

Re: ЧерешОвия край

Мнение от lukas65 »

Ей,днес се начетох на перфектни репортажи,изпълнени с много и страхотни изживявания,хумор и слука.Ти не правиш изключение,дори напротив,май повеждаш "бащина дружина".Шапка,долу!
Аватар
gogobogo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4176
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 9:49 am
Местоположение: Георги Иванов-гр.Бургас

Re: ЧерешОвия край

Мнение от gogobogo »

Браво супер шарани
Изображение
КЕФА ЦЕНА НЯМА.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: ЧерешОвия край

Мнение от GODzillata »

Як репортаж! :smt023

Можел си обаче да си седнеш в WC-то и да хвърляш близо до теб, така хем няма да спираш риболова, ако нещо те назори. :wink:

Готин стил, пък и риби, браво! :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: ЧерешОвия край

Мнение от Ribko »

Добри шарани, супер !!!! :smt023
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
Аватар
joroNH
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2077
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:06 pm
Местоположение: София

Re: ЧерешОвия край

Мнение от joroNH »

:smt023
Никога на колене пред когото и да е.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”