Несебър

Модератор: Кърцата

Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Несебър

Мнение от qno_zloo »

Привет колеги :drinkers: , довечера заминавам за няколко дни в Несебър и мисля да пробвам фидерчето там с бомбарда или каквото копирам (като такъм) от другите рибари ,ако има такива.
Та мисълта ми е, ако има някой да сподели 1 излет с мен ще се радвам.
Друто е ако някой може да даде инфо, къде има рибарски магазин за стъв и др.
И най-същественото къде е мястото, попринцип съм ходил там ама не съм хващал читави рибоци, е като се има в предвид че монтажа ми е бил само на дъно за попчета и т.н.
ПС:аз се смях на един колега дето питаше зза несебър ама сега на мен ми се падна... :lol: :lol:
Днес изчетох кво намерих за бомбардите а то е---------->



1.Морският риболов за повечето колеги от вътрешността на страната е обвит в някаква мъгла и тайнственост. Много от тях си мислят, че е много труден, а това всъщност съвсем не е така. Единственото условие да хванете морска риба е да има такава, с изключение на периодите, когато иларията се групира за хвърлянето на хайвера в огромни пасажи, но за това по-късно.
В тази статия ще се спрем на оборудването, необходимо за морски риболов, съобразено с условията на нашето море.
В началото ще започна с един факт, който винаги трябва да се има предвид, когато си купуваме морски такъм. Водата в морето е солена, а солта прави големи поразии с метала. Добре е такъмите ви да са подготвени за солта. Най-лошото, което се получава е да ви ръждясат водачите. Също така ако макарата е от некачествени сплави, особено шпулата, е възможно да се появят окиси. Начините за противодействие на солта са няколко. Първият и най-удачен е да си закупите пръчка и макара, които са класифицирани за морски риболов и да се надявате, че това наистина е така и водачите на пръчката са с необходимото покритие. Вторият начин е да си намажете водачите с някакво водоотблъскващо мазило, примерно смазките за мухарски поводи имат тези свойства, може да бъде използван и ланолин, който ще намерите в аптеките. И третият начин е след всеки риболов да измивате добре макарите и пръчките със сладка вода. Спазването на тези процедури ще ви даде по-дълъг живот на такъма и по-малко неприятни изненади, когато решите да откриете сезона след края на зимата.

Пръчката
Или по-скоро пръчките. Всеки си мечтае за универсалната такава. За съжаление ще трябва да ви разочаровам: и при морския риболов няма универсална пръчка, подходяща за всички начини на риболов. За да знаете каква пръчка ви трябва за морето, трябва да знаете каква риба ще ловите и по какъв начин. Примерно каята се лови на дъно със стандартна пръчка с водачи, с директен телескоп на дъно и на плувка, а също може и с друга пръчка, подходяща за плувка, когато искате да замятате по-навътре, което не се налага много често. Най-бързият риболов на кая става с директен телескоп, обикновено на дъно.



Дължината на директните телескопи за морето, поради големите дълбочини трябва да е от 5-6 метра на горе, добре е да е по-дълъг, така винаги можете да махате секции ако мястото не го изисква. Ако сте палачори, като мене, не ви препоръчвам карбонов телескоп за морски риболов. Почти винаги сте застанали на място с камъни, едно поставяне на телескопа не където трябва и един по-силен повей на вятъра може да ви донесе много неприятни емоции. Ако все пак сте решили, че пръчката трябва да е карбонова, то винаги си носете удобна стойка, на която ще можете да я подпирате или някакви парцали, които да подлагате между пръчката и камъните. Директният телескоп е много силно "оръжие" на морето, с него могат да бъдат хванати някои от най-търсените видове риба- кая, илария, сафрид.



Спининговата пръчка е може би тази, която най-много се доближава до понятието универсална, що се отнася до морския риболов. С моя спининг с дължина 3.20, ловя заргана и илария със сбиролино (бомбарда), сафрид на чепаре и лефер на воблери и блесни. Ако имах недостиг на пръчки, бих я използвал и за дъно, за илария и други риби. Дължината на пръта е желателно да е над 3 метра, най-подходящите дължини са между 3.30-3.60. По-дългата пръчка ви дава възможност за по-далечен кастинг, което понякога е решаващо за това да хванете риба. Също така е по-удобна, когато ловите на някоя буна от тетраподите, не ви се налага да се пресягате напред, за да вдигнете рибата, да клякате, за да водите правилно и т.н. Акцията на пръчката (тежеста, която изхвърля) е добре да е в границите 30-60, ако търсите някаква универсалност. На морето по принцип няма да ви се налага да хвърляте тежести над 40 грама, като изключим дънния риболов, но е добре пръчката ви да има малко аванс в повече. За това е добре да е над 30 грама. Ако все пак имате предпочитания към по-къси пръчки или пръчки с друга акция, няма никакъв проблем, стига на вас да са ви удобни и си ги обичате. За това дали пръчката да е телескопична или колянна (на снадка) няма да се спирам, всекиму според предпочитанията: аз ловя с колянна.



Дънната пръчка. На морето можете да видите почти всички видове пръчки, хвърлени на дъно: мачове, спининги, шаранджийки, телескопични, коленни, май само болонезе не съм виждал още, но живот и здраве, вярвам, и това ще стане. Иначе и тук най-подходящата пръчка е пак с акция 30-60 или 40-80 дължина от 3 до 4 метра. За това по-горе написах, че спининга си бих го ползвал и за дъно, просто покрива изискванията. Има обаче едно условие за дънната пръчка. Добре е върхът й да бъде нежен и чувствителен, защото той ви е индикацията за кълването, а освен това иларията и платерината се плашат, ако усетят голямо съпротивление при кълването и отиват на такъма на колегата до вас, който е имал щастието да прочете тази статия :). Под нежен и чувствителен връх разбирайте връх, който се огъва лесно, така че може и да не е толкова нежен, ако е стъклопластов примерно. Дънната пръчка също е добре да бъде стъклопластова, ако искате да имате достатъчно свобода в действията си. В 70% от случаите ловите на някой камънак; когато сте на плажа няма проблем пръчката да е карбонова, но на камъните си взимайте стъклопласта.



От две години насам скорост набират и така наречените сърф кастъри или бийч кастъри, които са особено подходящи за по-едри и борбени рибки, като кефал, лефер, калкан, а и позволяват кастинг на невероятна дистанция. Трябва да имате предвид обаче едно нещо. Мой приятел сподели с мен миналата година, че като заметне със сърф кастъра, червеите от куките остават зад него. Тези пръчки изхвърлят невероятно мощно, тежестите, които се ползват за тях са над 100-120 грама, и дистанции от рода на 150 метра се достигат без особена трудност; ускорението на такъма е много голямо и ситуацията стръвта ви да остане на брега зад вас е много вероятна. Ако не забележите, че това се е случило може доста време да ви отиде на халос, докато колегите около вас спукват рибата, вие ще се чудите какво става. За това внимавайте.



Специализираните пръчки. Вие вече сте маниак на морския риболов и искате нещо по-така: е, сега е моментът да си купите пръчка само за риболов със сбиролино (бомбарда). Каква да бъде тя. В началото много колеги използваха за това мачовите си пръти в резултат на което отвориха доста работа на хората, занимаващи се с ремонт на счупени такъми. Не казвам, че мачовият прът не е подходящ за сбиролино, подходящ е, ако се съобразявате с тежестта, която е предвиден да може да изхвърля. В момента може би най-използваната за сбиролино пръчка са фидерите, защото са по-здрави и са предвидени да изхвърлят по-големи тежести, но не забравяйте, че все пак това е пръчка за лек дънен риболов. Ако искате да сте в крак с правилата, то вече на пазара има пръчки, които са правени специално за риболов със сбиролино. Обикновено са с дължина над 4 метра и акция до 15 грама и хващането на заргана или илария с такава пръчка би било голямо удоволствие заради нежната линия. Но все пак риболовът със сбиролино си е вид спинингов риболов, така че една стройна спинингова пръчка с дължина около 3.30 според мен е много добър вариант.

Макарата
За макарата няма какво толкова да бъде казано, важат общите правила, като е желателно макарата да бъде морско изпълнение, което обикновено я оскъпява. Като размер на мен най-много ми допадат 25-иците; лично аз препоръчвам да е бавнооборотна 4.9-5.2, но ако ловите на чепаре бързооборотната се справя по-добре. Ако ще ловите лефер на изкуствени примамки е добре да инвестирате в по-сериозна макара, размер 30 до 40, морско изпълнение. За лефер се върти сравнително бързо, така че и тази макара може да бъде бързооборотна, но не е задължително. Бързото въртене съчетано с тежестта на примамките (обикновено над 12 грама) и морската вода, амортизира много бързо макарите, използвани за спинингов риболов на морето, така че моята препоръка е ако смятате да практикувате този вид риболов да инвестирате малко повече, защото по този начин ще загубите по-малко. Поради това, че понякога се налага да хвърляте доста навътре, е добре макарата да има и система против самозатваряне на бигела, защото иначе често се получава такъмът ви да замине безвъзвратно някъде в далечината. Преден или заден аванс решавате вие, аз предпочитам преден, намирам го по-сигурен и удобен.

Влакната
Има влакна със специално покритие, предвидени за солена вода, това обаче съвсем не значи, че самото влакно ще бъде качествено. Така че по-добре използвайте качествено влакно за сладка вода, отколкото лошо, предвидено за солена. Купувайки си влакно за морето, обърнете внимание на разтегливостта му, добре е да не е много разтегливо. Ако влакното е с голяма разтегливост, примерно при риболов със сбиролино се получава така, че не можете да усетите кога рибата поема стръвта и единственият начин да се ориентирате за това е по кръговете и пръските около сбирото. От това пропускате да засечете много риби. Също и при риболов с чепаре се получава некомфортна ситуация, ако влакното се разтяга много. Ако използвате плетено влакно особено при риболов със сбиролино усещате и най-малкото почукване по стръвта; това е голям плюс и ви дава пълен контрол над ситуацията. Въпреки това не препоръчвам да ползвате плетено влакно при риболов, различен от спинингов и дънен. При риболова на сбиро има придърпвания с пръчката и обирания с макарата, в резултат на това се получават отпуснати участъци от навитото влакно, в които се врязва влакното, навито при добър опън. При последващото замятане има опасност добре навитото влакно да изкара отпуснатото преди да му е дошло времето да се развие от шпулата, в резултат на което се получават много сериозни оплитания. Същото нещо може да се получи и с монофилно влакно, но при плетеното това е много по-силно изразено. Така, че ако нямате достатъчно опит с плетеното, по-добре ползвайте монофил.

Особености на морският риболов
Вятърът може да бъде много сериозно предизвикателство, а на морето почти винаги духа. 12 грамово сбиро или 20 грамово олово много трудно могат да бъдат запратени на желаната дистанция при силен насрещен или страничен вятър. Винаги си носете и по-тежки олова и бомбарди. Когато има вълна се получават много силни течения и ако сте хвърлили на дъно с олово до 40 грама, то много бързо може да бъде изхвърлено почти на брега. Решението е по-тежко олово или специално такова, което се закотвя. За съжаление последните не съм ги срещал в търговската мрежа. Не винаги, когато върхът на пръчката ви се клати значи, че ви кълве риба. Слушайте ритъма на вълната, ако той съвпада с ритъма на върха на пръчката, не скачайте панически да засичате. Желателно е винаги да си носите някаква връхна дреха, по възможност водонепромокаема. Ако видите, че вълна залива колега до вас, бъдете сигурен - следващият сте вие. Избирайки си място, гледайте да е сухо, дори в момента морето да не изглежда, че може да вдигне вълна до там, повярвайте ми - може. Ходенето по тетраподи е опасна работа, ако виждате зелен или кафяв мъх по някой, по-добре не стъпвайте върху него. Ако си мислите, че леда е най-хлъзгавото нещо на което сте стъпвали, стъпете върху зелен тетрапод и представите ви за хлъзгавост коренно ще се променят. В случай, че все пак решите да пробвате дали не ви връзвам нещо, стъпете на зеления тетрапод с един крак, ако сте имали неблагоразумието да стъпите с двата, не се опитвайте да се задържите а скачайте направо в морето, там е по-добрият вариант за падане. Имайки предвид тези неща, желателно е с вас да има поне още един колега. Задължително е да сте със слънчеви очила особено при слънчев дън и лека вълничка. Една много важна особеност, ако хванете риба: старайте се възможно най-малко хора да видят това и ако изведнъж във вашия сектор започнат да падат бомбарди, чепарета и т.н., то значи не сте бил достатъчно старателен.
Борис Тодоров



2.В последно време повечето риболовци по морето си задават въпроса има ли смисъл да се захранва, когато се ловят морски риби. Отговорът е, че винаги има смисъл да се захранва. Наличието на храна задържа рибата във вашия сектор. На морето се ползва захранка, която в общият случай е хляб, умесен с накълцана цаца; може да добавите и стрити с черупките миди. Особено голям ефект от захранването се наблюдава, когато ловите на плувка.
При риболова на кефалови с плувка най-много се използва директен телескоп. Този вид риболов се практикува от кейовете, буните, пристанищата и по-рядко директно от брега. Линията ви може да бъде и по-грубичка, повод 0.18 или 0.20, основно 0.22-0.25, по принцип тези риби не са много придирчиви към дебелината на влакното. Ако все пак ви се стори, че кълването ви се влошава, пробвайте и с по-тънки влакна. Плувката да е с товароносимост около 3 грама, добре е също така да е с капковидна форма на тялото и дебела антена за по-добра видимост.

Куките могат да бъдат от 8-ми до 12-ти номер. Някаква друга характерна особеност на такъма няма; правите си стандартен такъм като за риболов в сладководен водоем, плувка, утежнение, повод с кука. Лови се на около педя-две над дъното, но ако рибата не се обажда там, пробвайте дали не се е качила в по-горните слоеве. Стръвта отново е червей. Кълването може да бъде нежно, може да ви потопи, може да ви повдигне плувката или да повлече, възможни са всякакви сценарии. При иларията и изобщо кефаловите много е характерно това, че се привличат от шума. Преди доста години беше, с един приятел нямахме особено добра слука и бяхме влезли да се къпем на около метър-два от плувките си, дори се притеснявахме да не се закачим в някой от такъмите. По едно време установих, че плувката ми не се вижда и си помислих дали не съм се оплел в такъма, обаче се оказа, че не съм се оплел, а че се е хванала риба. Това ми беше първата парктическа проверка на твърдението, че кефаловите риби се привличат от шума, което пък избощо не е в сила за сладководните им братя.
Най-емоционалният риболов на кефалови става с помощта на бомбарда (сбиролино); вече и аз не знам кое е по-правилното наименование.

Използва се спинингова пръчка с дължина 3.30-3.60, мачова пръчка, предвидена за по-тежки ваглери с дължина около 4.20 е достатъчна, фидер или специализирана за риболов с бомбарда пръчка. Акцията на пръчката е желателно да бъде поне до 40 грама. Така ще сте сигурни, че във ветровито време спокойно ще можете да хвърляте бомбарда с тегло 30 грама. Макарата е достатъчно да може да събира 100 метра 0.25. Риболовът на илария с бомбарда и риболовът на заргана с бомбарда са много близки. Разликата в такъма е основно в дебелината на влакното, защото зарганата е по-капризна към дебелите поводи. Много често в края на лятото, когато сте тръгнали за заргана се случва иларията да се вдигне на повърхността, тогава е момента да сложите по-дебел повод 0.18-0.20, като се съобразявате и с дебелината на основното си влакно. Аз ловя с основно 0.20, затова когато иларията се вдигне слагам повод 0.18. Като размер на куката са подходящи номерата между 8-ми и 12-ти, лично аз прeпочитам 10-ти.

Монтажът на бомбардата е елементарен, нанизва се на основното влакно с тръбичката към върха. Добре е да си носите вдевачка, после нанизвате силиконов или гумен стопер, който играе ролята на амортисьор на чукането на бомбардата във вирбела, накрая завързвате вирбела, който е добре да бъде троен.

Към вирбела се връзва повода с куката, като дължината на повода е между 0.50-1.50 метра. Най-лесният начин да определите на място колко дълъг повод връзвате е като хванете ролката с влакното в едната си ръка, а в другата хванете свободния край на влакното и си изпънете ръцете в страни. Ако сте висок 1.80 м, то разстоянието между опънатите ви ръце е 1.80 м, а от края на пръстите на едната ръка до рамото на другата се падат някъде около метър-метър и десет сантиметра. Някои колеги с цел по-бърз монтаж, предварително нанизват бомбардата на плетено влакно, поставят вирбела, амортисьора и в горния край правят клуп, или поставят друг вирбел, чрез който закачат монтажа към основното влакно. Това е грешен монтаж при този вид риболов и не го препоръчвам. Една от идеите на сбирото (бомбардата) е линията да се изнизва лесно през тръбичката, така когато рибата поеме стръвта не усеща съпротивление, а почукването се усеща директно на върха на пръчката. При другия монтаж, когато рибата поеме стръвта, при последващото подръпване, възелът в горната част на бързия монтаж започва да придърпва бомбардата, рибата усеща, че нещо не е в ред и има голяма вероятност да изплюе куката. За това си носете вдевачка, която може да бъде най-обикновена тънка тел. Стандартният монтаж с помощта на вдевачка става достатъчно бързо. Бомбардите се делят на няколко вида, според формата си и склонността си да потъват. Няма да се спирам в подробности на различните по форма бомбарди. Масово използваната у нас е с цилиндрично капковидна форма и тръбичка, която стърчи от нея. В началото много колеги си мислеха, че това е вид плувка, дори имаше подхвърляния на тема, че ми била много голяма плувката. Бомбардата за разлика от плувката не стои вертикално във водата, а ляга хоризонтално на повърхността. Поради аеродинамичната си форма и сравнително голямата си тежест (масово използваните са с тегло 12-35 грама) лети на голяма дистанция, с дълга пръчка и тънко основно влакно, 80-90 метра са достижими. Според плаваемостта си се делят на плуващи, бавно потъващи и бързо потъващи. Избирате си каква да сложите според това къде предполагате, че е рибата. Ако виждате пасаж с илария на повърхността, слагате плуваща. Когато ловите илария на бомбарда е добре червеят да бъде нанизан целия на куката. Ако искате можете да оставите малко червей да виси извън куката, да се мятка и да дразни, но със сигурност иларията ще откъсне първо това парченце и ако не успеете да я уловите, то на следващото хвърляне няма смисъл да нанизвате нов червей, използвайте това, което е останало на куката. Замятате отвъд пасажа с риба и прекарвате бомбардата през него, като се стараете да я наблюдавате непрекъснато. Самата техника на риболова със сбиро не е нищо особено, но си има някои тънкости. Болшинството от колегите през цялото време въртят макарата, някои бавно, други по-бързо. При това положение атакуващата стръвта риба се засича почти директно, понеже линията е винаги изпъната. Но постоянното въртене, поне от моят опит, не е най-добрият начин за риболов с бомбарда. Правилният метод е нещо средно между риболов на плувка и спинингов риболов. Паузи, нежни придърпвания с върха на пръчката и леко обиране с макарата. Почувствайте такъма. Когато е капризна, рибата най-често атакува при паузите. Ако по време на пауза, видите, че се е вдигнала риба но не е налапала стръвта, придърпайте нежно, гарантирам ви, че рибата ще се върне. Моментът на засичането ще усетите опитно. Възможно е да не усетите и никакво придърпване на върха на пръчката, а само да видите пръски и кръгове около бомбардата: тогава е добре да засечете. Винаги следете какво става около бомбардата ви, действайте нежно и с финес. По плажните ивици ако дълбочината е до 1,5 метра и има колеги, които вадят риба на дъно, дори да не се вижда риба на повърхността, ви препоръчвам да сложите бомбарда, може да е плуваща, ако искате пробвайте и с бавнопотъваща. Почти е сигурно, че ще изкарате повече риба от тях, понеже стръвта ви не е фиксирана на едно място и облавяте доста голям периметър. Когато сте на дъно винаги има вероятност пасажа да мине по-навътре или по-близо до брега от мястото където сте хвърлили. Ако сте на бомбарда, винаги ще засечете пасажа ако минава пред вас. По този начин можете да си правите и проверка къде се движи рибата и да хвърлите дънната на тази дистанция.
Риболовът на илария и платерина може да бъде изключително динамичен. За около 2 часа можете да хванете 20-40 риби, а общото тегло на улова да е над 5 килограма. По-малките пускайте обратно във водата. Рибата е борбена и доставя огромно удоволствие, особено ако ловите с нежен такъм. А дънният риболов на кефалови риби е може би един от най-релаксиращите- слънце, море, капанчета със студена биричка, а ако има и риба си е жива идилия.

Няколко съвета
Купете си термочантичка, в която да съхранявате червеите. Ако имате информация, че рибата върви, си купете поне две "дози" червеи. Едната доза си я съхранявайте на хладно в термочантичката, с другата работете. Не изпадайте в ситуация рибата да върви, а вие да сте свършили такъмите; носете си повече олова и поне 5 готови такъма за дъно. Ако сте със сбиро, носете си поне 4 с различен грамаж. Винаги си слагайте една ролка с по-здраво влакно (0.20-0.25) в багажа, не се знае какви риби ще се качат на повърхността, добре е да сте подготвени. Сложете и едно пакетче с куки за всеки случай.
Наслука!
Последно промяна от qno_zloo на Сря Авг 18, 2010 9:30 pm, променено общо 2 пъти.
stefan_ginev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: София

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от stefan_ginev »

За Несебър не знам но рибарски магазин има в Слънчев бряг близо до автогарата и в Поморие в центъра,дано морските колеги могат да ти дадат повече инфо.Незнам колко дена ще си там аз заминавам за морето в събота ако си дотогава там може и да се видим. :drinkers:
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от dodo16 »

Иииииииииииии. Благодаря за лекцията :D . То на питането ти няма как да се отговори , щото е цял реферат. Иначе май не е писано от риболовци.
Та накратко. Вземаш си фидера и една макара/ама да няма алуминий или негови сплави/ , отиваш на пристанището/стария град/ и гледаш и питаш. За един ден хаджия не се става :) . В зависимост от това какво излиза в момонта си правиш и монтажа. И виж по магазините едни куки с по-дълго стебло и повече контрички. Спестяват много разход.
ПП. иларията е много плашлива риба :D и много борбенна ша знайш :D . Пък с една директна седмица шъ си Цар , ама на смеха. И въобщеее......... по-добре забрави това къде си го копнал.
MITAKA_STZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 664
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 8:23 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от MITAKA_STZ »

И аз ще съм за нощуване в къмпинг Ахелой ,а за плаж на Поморие срещу СПА центъра на буните за риболов с ДЖЕТ ЛИ. :drinkers:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от krasii »

ходи на пристанището да хващаш иларии на плувка или дъно,там на близо има магазин за червеи(блатен)Аз съм много зает сега,иначе с удоволствие бих направил един риболов
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от mimi750830 »

ПС:аз се смях на един колега дето питаше зза несебър ама сега на мен ми се падна...
.... привечер на блатен къде и да застанеш то риба май няма да хванеш
:D :D :lol:

ТИ се смееше на всички и на всичко,сега малко и ние да се посмеем :D
Сега по темата:
Може да пробваш за сафрид,нощен риболов,на фара-,,ем-белена карида,, :wink: .На подвижна плувка или с директния-6/7 м. е дълбочината.
Пак там по пристана,за иларийка,пак на ,,леко,, ама не с блатен(морски черав),ами филе от цаца :wink:
С бомбардата ,като слизаш към стария град,вдясно ,посока Равда,имаше един хотел с външен асансьор,под него има едно удобно място ,по едни стапала се слиза към плажа.
На слука и чакаме репортажи от морето,че септември мисля и аз да отскоча.
Това е въдицата:Arex Spin III
Изображение
Пръчка за спинигов риболов на три части, изработена от високомодулен карбон. Олекотени SIC водачи и усилен върхов. Коркова дръжка. дължина 3.30м акция 20-50
На къса плувка,в репея...
radinjo
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 3:33 pm

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от radinjo »

И да качиш снимки от улова :) Изкарай си добре :) Наслука :)
петър василев

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от петър василев »

Аз пък мога да ти кажа от едно мнение да не си правиш изводи.Най-добре погледай първо как ловят местните и тогава намокри такъмите :D
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от mimi750830 »

петър василев написа:Аз пък мога да ти кажа от едно мнение да не си правиш изводи.Най-добре погледай първо как ловят местните и тогава намокри такъмите :D
Местните мене гледаха, :lol: преди време. :wink:
На къса плувка,в репея...
mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от mimi750830 »

radinjo написа:И да качиш снимки от улова :) Изкарай си добре :) Наслука :)
Нещо ги нема снимките. :roll:
На къса плувка,в репея...
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Покана за Несебър, питане и инфо!

Мнение от qno_zloo »

mimi750830 написа:
radinjo написа:И да качиш снимки от улова :) Изкарай си добре :) Наслука :)
Нещо ги нема снимките. :roll:
Mimi- ето я темата.
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=7&t=38376
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”