Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от bokser »

За метър профили и две колела от железарията?! :rolleyes:
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Uspeh v praveneto :) Az Wi predlagam ..pokazah vi i na kakva cena se prodavat s saitove :) DDa ne misliste che se sheguvam . Daje tova e eftino , otidete v Kirov i pitaite kolko struvat takiva kolela , i posle shte si govorim :)
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от bokser »

Мерси. Днеска ги направих - цифром и словом 3.60 лв за профили, гумите без пари и по бира на приятелчетата за това, че им ползвах бургията.Та общо - 6 лв. и най - вече кефа, че съм си ги направил сам. Успех в продажбите! :wink:
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от jagger1 »

Ето две колелца, които съм закупил от магазин за левче - цената на двете колела е общо 8 лева (4 лв. едното). Профилите, които са до колелата са за 2 лв. Необходими са два болта (за оси), 4 шайби, две гайки. Това за колелата. За горното закрепване - на дългия профил се прави отвор за щифт (поотделно за всеки профил - общо 2 щифта, които или се заваряват или се спояват). На късия профил (който влиза и се нахлузва върху по-тънкия) се правят по два прореза с ширина на диаметъра на щифтовете и дълбочина на прорезите - около 2 см. Тези прорези се правят и от двете страни на всеки един от късите профили. Това е накратко описанието на конструкцията. Като я сглобя, ще пусна снимки. Или, като цена, това ще ми струва максимално около 15 лв. за материалите, включотелно и боята за профилите. Профилите са квадрат - 15х15 мм (дългия) и 20х20 мм (късия). Колелата са с диаметър 170 мм - пластмасови. Това е. Другото е сръчни ръце и малко мерак. :drinkers:

Ето и снимките на колелата:

Изображение

Изображение
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

S takava ramka ne znam do koga shte izdarjish i s plastmasovi kolela . Natovari lodkata s dvigatel i s vsichko drugo , i da vidim dali shte izdarji ;) hahaha :D
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от bokser »

hamster4ety написа:S takava ramka ne znam do koga shte izdarjish i s plastmasovi kolela . Natovari lodkata s dvigatel i s vsichko drugo , i da vidim dali shte izdarji ;) hahaha :D
Мойте колела са от руска товарна количка, която носи 350 кг. товар.Профилите са по - сериозни от на колегата, но мисля, че и той няма да има проблем с вкарване на лодката.Колелата ще се ползват когато съм сам и едва ли ще хилядолетим с тях.На снимката която си показал трябва да се сдупчи транеца на 10 места за да се монтира това, което продаваш(което няма да си позволя никога). По лесно е да си купя нови колела(дори и най скъпите с ролков лагер са около 22 лв. = 44лв.) отколкото транец. :drinkers:
Последно промяна от bokser на Сря Авг 17, 2011 9:56 pm, променено общо 1 път.
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Koolega , pyrvo az sam momiche , vtoro kolelata sa takiva ednoto kolelo struva 25 leva . Traneca se dupchi na 9 mesta , za da mojesh kolelata da si gi vdigash nagore i da sa zdravo zakrepeni ! .. Ako iskate oshte snimki shte vi pratq ,prosto sa mnogo golemi i ne moga da gi kaacha
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5613
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Don4o_62 »

Момиче ли си,девойка ли си,стига се занимава с мъжки работи,кви девет дупки те гонят хубавице :D ,на шина по две дупки и на транеца също,това е.Много добър варянт се получава и с колела от палетна количка,широки са и няма да потъват.И човек ако има малко приказка за пазарлък,от един пазар тия колела ще ги намери за по 5-6 лв. чифта,шини и т.н. няма да надхвърли 18лв.,само да има инструмент и да не е с две леви ръце който го прави :wink: .Кви са тия 160лв. за комплект не знам,за тия пари ще се направят колела за един магазин лодки :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от marine »

Аз имам колела...самоделки. Във Варна на ЖП гарата, улицата зад ОМВ бензиностанцията има едно малко магазинче и вътре продават колела...около стотина вида. Трябва да са без лагери-на втулка, за да не ръждясат и блокират, също и да са по широчки, за да не потъват много. А конструкцията се прави лесно, но истината е че трябва да е много стабилно направена, защото носи доста тежест. Без дупчене на дъската просто забравете.
И другото-пълна лодка с багаж и мотор може да дърпате по асфалта, но по пясъка...забравете. Лодката трябва да е празна и после си товариш багажа и мотора.
Но на никой не му пречи да опита и после да каже как е. Най много да се изкъртят колелцата.
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Hahaha .. Az se zanimavam s tova ;) Imame irma i gi pravim .. Az sam ribarka ;) I razbirame ot takiva raboti .. za razlika ot nqkoi hora ;)
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от marine »

hamster4ety написа:Hahaha .. Az se zanimavam s tova ;) Imame irma i gi pravim .. Az sam ribarka ;) I razbirame ot takiva raboti .. za razlika ot nqkoi hora ;)
Ами тука всички сме рибарин значи и ние разбираме от тези работи. Само че не разбираш нищо от търговия и подход към клиента. Иначе си рибарка.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Шморхи »

Абе хамстер, зарежи тая работа. Ако и продукта ви е като маркетинга....Пишеш ми на кирилица, обясняваш колко сме тъпи(щото на Хонда колко стрували).
Продавате някви грубиянски железа на супер дебели цени.
Скокни до някой магазин на Лализас, виж какви колела предлагат и питай за цената им.
Аре...недей! Купих моите за 150 кинта. Много дебел и здрав алуминий.
Поцинковано желязо, неръждавейка...глупости!
Да не говорим, че който не го мързи може да си ги сдела сам на 1/3 от цената.
И мнооого е етично да обясняваш, че лодката или колелата нямало за издържат, а твоите издържали.
Па моите издържат да ти кажа. Мотора, с все гориво, котви, въдици, куфари, чанти...издържат си. Аз не издържам да ги мъкна с авера, но колелата си държат.

Ей затва се разкарах от тоя форум и го ползвам само като консуматор. Щото е разграден двор и влизат секви елементи да си продават боклуците, да си избият комплексите, да загубят час-два в празно дърдорене...
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Шморхи »

Ааааа, пропуснах "проблясъка" ти с 9-е дупки. Що не улесниш хората и направо ги посъветвай да си треснат транците на лодките с някое ловджийско чифте. Ако уцелиш сачмите, мое точно 9 да ги докараш дупките!
Както каза колега, по 2 дупки на шина и точка по въпроса!
9 дупки вика.... :lol:
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Uspah v praveneto :)
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от gogibo »

Шморхи, недей така! Отдавна съм се убедил,а вероятно и колегите също,че мненията и
съветите ти са практични и уместни. Та не бъди само читател.
Колкото до колелата за лодката -реших си проблема с едно детско пластмасово
тракторче/намерих го до контейнера,като изхвърлях боклука една сутрин/.
Срязах го на две и сега имам под всеки балон от двете страни на транеца двойка
колела на неръждаема ос и пластмасови втулки. Бях 11 дни на Искъра и ги тествах
върху трева,пясък,трънаци, камънаци и кво ли не-безотказни са.
Ще пусна снимките,като ги сваля от камерата.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”