скумрия

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

скумрия

Мнение от Виктор71 »

търся някоя по особена рецепта .понеже така или иначе съм детегледачка та почнах да им готвя секиден различно и понеже балдъзата е бремена та сега искат и риба . ако някой знае нещо по така ще се радвам.
Бъдете здрави за риболов
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

4 скумрии
масло
2 с.л. горчица
1 ч. ч. оцет
1 ч. ч. олио
сол
черен пипер



Приготвяне:
Изчистените и измити риби се подсушават с кърпа, намазват се с разтопено масло и се пекат върху нагорещена скара. Нареждат се в чиния.
Разрежда се горчицата с 1 ч. олио и 1 ч. оцет, прибавя се сол и черен пипер. Сместа се разбива добре и се изсипва около рибата.



Бележки:



Време за приготвяне: 1 час 30 мин Трудност: много лесна
Порции: 4 порции Страна:


==========================================




Съставки:
1 кг скумрия
2 ч.ч. растително масло
1 връзка магданоз
1 лимон
сол на вкус



Приготвяне:
Рибата се почиства и измива, посолява се и се напълва в коремната кухина със ситно нарязания магданоз. Слага се в тавичка, полива се с мазнината и се пече 20-30 минути в умерена фурна. Поднася се с резенчета от лимона и гарнитура от пържени картофи.



=============================================

Съставки:
Няколко чистени скумрии
2 моркова
2 глави лук
1 връзка пресен лук
5-6 скилитки чесън
половин глава целина
магданоз
2 картофа
200 гр гъби
1 малка кофичка сметана или 250-300 мл течна
1 винена ч. бяло вино
подправка за риба
черен пипер (и на зърна и смлян) и сол на вкус
2 дафинов лист
лимон
зехтин



Приготвяне:
Изчистената скумрия осолявате и слагате в тавичка за печене, кото в коремчето и поставите 1-2 стръкчета магданоз. В тавичката поставяте надребно нарязаните картофи, целина, лук, чесън, моркови, бялото вино, малко подправка за риба (ако е солена не слагайте сол), дафинов лист и няколко зърна черен пипер и поливате със зехтин рибата. Доливате с водичка да стигне до средата на рибата и завивате с домакинско фолио. Печете около 40 мин в средно загрята фурна. Докато се пече, изчиствате и нарязвате на дребно гъбите и пресния лук. Запържвате ги в малко зехтин. Когато рибата е готова изваждате внимателно зеленчуците и ги пасирате. Добавяте ги в тигана, в които са гъбите и лукът. Прибавяте сметаната и оставяте за 5-6 мин на слаб огън, да се поизпари. Ако получилият се сос е с много гъста консистенция, го разреждате с малко от соса останал от печенето на рибата. Опитвате и подправяте навкус с малко черен пипер и сол. Сервирате в подходяща чиния с лимон и стръкче магданоз за украса.


Да ви е сладко :)))
Аватар
paceto67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 726
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 3:47 pm
Местоположение: Ловеч

Мнение от paceto67 »

3 по-големи риби изчистени и без глави
4 супени лъжици оцет
сол
чер пипер
олио за намазване
лимонов сок при сервиране



Приготвяне:
Рибките не се разрязват допълнително след изчистването. Посоляват се от вътре и се добавя малко чер пипер.
Подходяща тавичка се намазва с олио и рибите се овалват в мазнината и се оставят една до друга. Поръсват се с оцета и се пекът в загрята фурна на 200 за около 20 минути ако са по-елегантни





Бележки:
Рибата не се обръща при печене. За гарнитура върви с картофено пюре или картофена салата. При сервиране задължително се полива със сок от лимон.

И още нещичко.
http://bgkulinar.net/searchres.php?kind ... search92=0
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

Мнение от Виктор71 »

УТРЕ ЩЕ ПРОБВАМ ТАЯ СЗЕЛЕНЧУЦИТЕ И ПОСЛЕ ЩЕ ПИША
Бъдете здрави за риболов
Аватар
predator
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Яну 22, 2008 2:14 pm
Местоположение: Добрич-Фитнес Залата

Мнение от predator »

Скумрия — на фурна
Продукти: 50 г ситно нарязан лук
50 г прясно масло
100 мл вода
100 мл вино
сол
смлян черен пипер
ситно нарязан магданоз
галета

Приготвяне: Почистените и измити риби се слагат в тавичка върху половината смес от лука и магданоза, посоляват се, поръсват се с черен пипер и се покриват с останалата смес от лука и магданоза.
Отгоре се поръсват с половината смес от виното, водата и галетата.
Пекат се в умерена фурна, като през 8 минути се поръсват с останалата смес от виното и водата

Скумрия на фурна 2
Приготвяне: Филета от скумрия се поставят в тавичка и се овкусяват със сол,черен пипер и лимонов сок.
Престояват около половин час.
Заливат се с чаена чаша бяло вино, малко водичка, мазнина-за предпочитане масло и се запичат на 200-220 градуса.

Скумрия на фурна 3
Продукти: едра скумрия, полуразтопено масло, горчица, доматено пюре, сол, черен пипер, пресен лук с перата и олио за намазване на пергаментова хартия и тавата.
Приготвяне: Почистваме и измиваме рибата, след което е подсушаваме и натриваме със сол, черен и червен пипер отвън и отвътре. Напръскваме с лимонов сок. Оставяме да преседи на студено 3/4 ч. Правим смес от ситно нарязан пресен лук с перата, кетчуп, горчица, полуразтопено масло. С получената смес напълваме рибите и увиваме плътно в пергаментова хартия намазана с мазнина. Поставяме в тава и печем на умерена фурна 20-30 мин. Поднасяме завити и със соса от печенето. Аууууу ... просто бирата сама се лее :) :D
1 кибрит - 5ст...1 литър бензин - 2.50лв....
....да видиш как Община Добрич гори..БЕЗЦЕННО!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”