Спининг за новобранец

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Потребителски аватар
to4kata
новобранец
новобранец

Спининг за новобранец

Мнениеот to4kata » вт ное 17, 2020 2:37 pm

Колеги, след като се обурудвах с болонези реших да се огледам и за спининг. Принципно ловя клен по Искър и Малък Искър. Но имам намерение да пробвам и по язовири и езера. Като за начало се оглеждам за бюджетна пръчка и се вгледах с тази https://nasluka-shop.com/siweida-exclus ... -2.32-4-17 .
Четох отзиви и ревюта по руски сайтове и виждам, че хората са доволни https://www.youtube.com/watch?v=1_bJpAy2FDQ

Понеже обаче съм пълен лаик някак не съм сигурен този джигов прът може ли да се ползва с леки блесни и воблери? Не уточнявам колко леки, защото сега предстои да се запозная с размерите и номерацията. До сега ги избирах на око. Пълен лаик все пак ...
Последна промяна от to4kata на вт ное 17, 2020 3:55 pm, променено общо 1 път.

Спининг за новобранец

Реклама

Потребителски аватар
bobopeli
Модератор
Модератор

Re: Спининг за новобранец

Мнениеот bobopeli » вт ное 17, 2020 3:36 pm

Не вземай специализиран спининг за джиг, щом смяташ да ловиш основно на блесни и воблери. Като универсален такъм( с всички недостатъци произтичащи от това) бих ти препоръчал GAD 2019 Gancho 702LLF
https://www.vuk.bg/gad-ghn702llf
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.

Потребителски аватар
to4kata
новобранец
новобранец

Мнениеот to4kata » вт ное 17, 2020 5:22 pm

Да благодаря, колега.

Може ли да ми разясниш недостатъците накратко, ако го ползвам с блесни или воблери.

Тези GAD-ове къде мога да ги видя и пипна на живо в София? В магазините сякаш няма голямо предлагане. Поне такова ми е първото впечатление, а тези китайчета ги намерих накуп, поне 20 пръчки, различини марки, модели, дължини и акции. Пък и цената ме устройва като начало ..

kukukuka
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот kukukuka » вт ное 17, 2020 5:28 pm

за тези кинти ще си вземеш пръчка,макара и влакно :lol: :lol: :lol: препоръчвам THUNDER 2-8гр. :fishing9:

Потребителски аватар
bobopeli
Модератор
Модератор

Мнениеот bobopeli » вт ное 17, 2020 6:32 pm

to4kata написа:......Може ли да ми разясниш недостатъците накратко, ако го ползвам с блесни или воблери ....

Общо взето спинингите за джиг са доста '' бързи'', строят им е екстра фаст - разбирай доста колести :D При риболов със силикони където се гони свръх чувствителност това е плюс , но при риболов със воблери и блесни комбинацията твърда пръчка и брейд твърде често води до доста откачени риби, счупени тройки и късания.Това което съм ти препоръчал е някъде по средата, добре работи с воблери и блесни, като същевременно ''чува'' глави от 3-4 грама нагоре, има и запас от мощност ако закачиш нещо по така :D

Не знам къде могат да се видят Гадовете в София, може да зададеш тоя въпрос на вносителя. Нямам и претенции че това е най доброто за тези пари, може да има и нещо по добро,но от това имам преки впечатления.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.

Потребителски аватар
to4kata
новобранец
новобранец

Мнениеот to4kata » вт ное 17, 2020 7:32 pm

Благодаря, колега!

Гледах на живо и това в Декатлон https://www.decathlon.bg/vditsa-wixom-5 ... 01147.html. Също с добри отзиви в чужбина. Впечатлих се и от клипа, особено последните 3-4 мин https://www.youtube.com/watch?v=cYNJbhwwRts. Не съм хващал мряна на блесна ... Бюджетно, но май също не е зле като за начало ...А?

Реклама

Потребителски аватар
bobopeli
Модератор
Модератор

Мнениеот bobopeli » вт ное 17, 2020 8:54 pm

to4kata написа:..........но май също не е зле като за начало ...А?

Като гледах клипа ще свърши работа :D Много успехи в спининга!

Потребителски аватар
to4kata
новобранец
новобранец

Мнениеот to4kata » ср ное 18, 2020 8:03 pm

Да призная честно, всичко което ми предлагат ми се струва късо, твърдо и колесто /с малки изключения/. Даже притките /тънки, дълги и гъвкави пръти/ за зелен боб на татко биха ми били по-удобни ... Сигурно затова залитам по лайт пръчките. Ще ги разгледам критично, до колкото мога и ще решавам ... . Благодаря за отзивчивостта ...

Още от naRiba.com

Върни се в “Спинингов риболов”