Избор на макара

Модератор: Paublo_Eskobar

Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Избор на макара

Мнение от Malkiq_Ribar »

Здравейте колеги, за празниците ми подариха фидер FilStar Premium Multi Feeder 360/390, акция 20-75 гр. Понеже тепърва ще ми се наложи да практикувам този вид риболов, бих бил благодарен ако ми препоръчате подходяща макар за съответния модел /да не е много тежка/. Благодаря на всички, които биха споделили своите предложения. Бюджетът ми е до 60-80 лв. Весело посрещане на Нова година. Наздраве!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Избор на макара

Мнение от icefire »

Весели празници , колега ако можеш увеличи бюджета ... за тези пари си в ниският клас...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: Избор на макара

Мнение от stoik »

Всяка макара с добър преден аванс и по- широка шпула ще ти свърши работа. Загледай ForMax Thunder напр. лично аз се учудих от аванса на тази макара, която май е в много ниския ценови клас ?! Теглото не знам колко е определящо. Фидера е на стойка през повечето време все пак. Бих дал съвет да търсиш практичност.
Весел празник !
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара

Мнение от Malkiq_Ribar »

icefire написа:Весели празници , колега ако можеш увеличи бюджета ... за тези пари си в ниският клас...
icefire написа:Весели празници , колега ако можеш увеличи бюджета ... за тези пари си в ниският клас...
Колега, какво е твоето предложение и съответно с колко да увелича бюджета, за да се взема нещо прилично спрямо съотношение цена/качество. Понеже не съм практикувал до сега фидер риболов и ми се ще да направя що годе читав комплект, за да мога да усетя дали ще ми допадне този вид риболов. Благодаря за отделеното време.
stoik написа:Всяка макара с добър преден аванс и по- широка шпула ще ти свърши работа. Загледай ForMax Thunder напр. лично аз се учудих от аванса на тази макара, която май е в много ниския ценови клас ?! Теглото не знам колко е определящо. Фидера е на стойка през повечето време все пак. Бих дал съвет да търсиш практичност.
Весел празник !
Благодаря за съвета, ще ги погледна.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на макара

Мнение от Port_Royal »

За тези пари си вземи Риоби Екусима 4000 размер.Модела се е доказал през годините като надежден и работещ добре,но всеки има свой избор да си купи каквото му хареса на него.Успех с избора на макарата и Весели празници на всички колеги !!!!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара

Мнение от Malkiq_Ribar »

Port_Royal написа:За тези пари си вземи Риоби Екусима 4000 размер.Модела се е доказал през годините като надежден и работещ добре,но всеки има свой избор да си купи каквото му хареса на него.Успех с избора на макарата и Весели празници на всички колеги !!!!
И аз клонях към този модел, но исках да чуя мненията и на по-опитни колеги. Весело посрещане на Новата година! Наздраве!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на макара

Мнение от kikk4o »

Взимай Екусимата!!! Размер 4000 ще пасне идеално. Макарата е с добър аванс и има резервна шпула. Слагаш влакно 0,22 и си ти!!!
Наслука!!!
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара

Мнение от Malkiq_Ribar »

kikk4o написа:Взимай Екусимата!!! Размер 4000 ще пасне идеално. Макарата е с добър аванс и има резервна шпула. Слагаш влакно 0,22 и си ти!!!
Наслука!!!
Благодаря за споделеното мнение, колега. Изборът вече е направен, Екусима, размер 4000,за влакно съм избрал монофилно на Trabucco T-FORCE XPS METHOD FEEDER. Дано се окаже читаво.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на макара

Мнение от Port_Royal »

Malkiq_Ribar написа: Изборът вече е направен, Екусима, размер 4000,за влакно съм избрал монофилно на Trabucco
Сигурен съм че избора на Екусимата спрямо други брандове е добър избор спрямо съотношението цена-качество.За влакно на малко по късен етап може да пробваш влакната на Катран.Преди няколко години бях ползвал едно мачово влакно на Трабуко и не останах много доволен,дано това е по-добро. :) :) :)

Ето ти сайта на Катран,може да хвърлиш едно око на влакната,гарантирам че са много добър избор от към цена и качество. https://toromanovicarptackle.com :) :) :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на макара

Мнение от kikk4o »

Malkiq_Ribar написа:
kikk4o написа:Взимай Екусимата!!! Размер 4000 ще пасне идеално. Макарата е с добър аванс и има резервна шпула. Слагаш влакно 0,22 и си ти!!!
Наслука!!!
Благодаря за споделеното мнение, колега. Изборът вече е направен, Екусима, размер 4000,за влакно съм избрал монофилно на Trabucco T-FORCE XPS METHOD FEEDER. Дано се окаже читаво.
Ползвал съм въпросното влакно и ако е съхранявано правилно е много добър избор. Като цяло серията T-FORCE и S-FORCE на Trabucco е много добра.
Аз лично ловя последните сезони с Tubertini Gorilla
, което също е много добър вариант за фидер. Влакната на Katran, които е споменал колегата са едни от най-добрите за шаранджийски рибоюов, но за фидер дали са удачни нямам идея.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на макара

Мнение от Port_Royal »

kikk4o написа: Влакната на Katran, които е споменал колегата са едни от най-добрите за шаранджийски рибоюов, но за фидер дали са удачни нямам идея.
Ползвал съм два от моделите на Катран с диаметър 0.23мм.за фидер риболов и съм много доволен от влакната,мое мнение!!!! :) Притежават голяма здравина на опън и възел,меки са и добре потъват имат малка памет и не се къдрят лесно.Дали са удачни за фидер риболов ще може да кажете като ги ползвате известно време,но не е задължително.
monofilno-vlakno-katran-crypton-300-m.jpg
monofilno-vlakno-katran-crypton-300-m.jpg (109.87 KiB) Преглеждано 4957 пъти
изображение_2021-01-02_182113.png
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на макара

Мнение от kikk4o »

Криптона масово се ползва от шарнджиите и отзивите са само положителни. За другото не съм чувал нищо, но ми прави впечатление, че няма размер под 0,23 (sinaps feeder) , което е малко странно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”