Места за риболов за начинаещи

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » чет юли 08, 2021 3:58 pm

Здравейте. Да започна първо с това ,че съм начинаещ. Интересува ме къде около София може да се ходи за риба (платено/неплатено). Ходих веднъж преди седмица на Искър до с.Ново Село ( там хванах 4 дребни костурчета ), а преди 3-4 дни ходих на яз.Бистрица при с.Безден. Там собственика влезе с лодката и към 8 часа сутринта изсипа 4-5 чувала с храна за риба. От 07:00 до 13:00 (когато си тръгнах) не бутна нищичко.

Бихте ли ми препоръчали къде мога да ида и да се насладя на риболова. В момента съм с въдица 3 метра , която е за дъно и плувкарска въдица.
Благодаря!

Реклама

Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Re: Места за риболов за начинаещи

Мнениеот Gosheto » пет юли 09, 2021 1:19 pm

Здрасти. Няма места за начинаещи и такива за напреднали. Въпросът е ти да започнеш от начало. Бих ти препоръчал да ловиш на плувка. Прочети и си набави подходяши такъми, вържи правилно линията. Един директен телескоп 5м, примерно, плувка 1.5гр, 0.18 основно, 0.12 повод, кука 14. Един пакет захранка. Една кутия шарен червей. Всяка една баластриера около София е подходяща. Стената на Панчарево също. Успех!

Потребителски аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот icefire » пон юли 12, 2021 9:37 am

Gosheto написа:Здрасти. Няма места за начинаещи и такива за напреднали. Въпросът е ти да започнеш от начало. Бих ти препоръчал да ловиш на плувка. Прочети и си набави подходяши такъми, вържи правилно линията. Един директен телескоп 5м, примерно, плувка 1.5гр, 0.18 основно, 0.12 повод, кука 14. Един пакет захранка. Една кутия шарен червей. Всяка една баластриера около София е подходяща. Стената на Панчарево също. Успех!

Колега , ти го меташ у длибокото ... :) кука 14 , ала/бала ...
Да връзва една пружина , да буа леб и кукуруз.. и толкоз...
Останалото ще си дойде само , след време ...
Иначе си прав ! Места за начинаещи и напреднали - няма ! Отиваш меташ .. и ко доде ... :fishing8:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett

дядо тричко
новобранец
новобранец

Мнениеот дядо тричко » ср юли 14, 2021 1:32 am

За начинаещи са платените язовири, там рибата е повече отколкото в държавните, и улова е по лесен. Наслука!

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » чет юли 15, 2021 11:02 am

icefire написа:
Gosheto написа:Здрасти. Няма места за начинаещи и такива за напреднали. Въпросът е ти да започнеш от начало. Бих ти препоръчал да ловиш на плувка. Прочети и си набави подходяши такъми, вържи правилно линията. Един директен телескоп 5м, примерно, плувка 1.5гр, 0.18 основно, 0.12 повод, кука 14. Един пакет захранка. Една кутия шарен червей. Всяка една баластриера около София е подходяща. Стената на Панчарево също. Успех!

Колега , ти го меташ у длибокото ... :) кука 14 , ала/бала ...
Да връзва една пружина , да буа леб и кукуруз.. и толкоз...
Останалото ще си дойде само , след време ...
Иначе си прав ! Места за начинаещи и напреднали - няма ! Отиваш меташ .. и ко доде ... :fishing8:

В момента съм с въдица 3 метра , на която съм монтирал пружина и 2 куки 10ки и влакно 0.25 . Другата въдица е match 3.90м с 0.16 влакно , 5г плувка и кука 7ца.
Бихте ли ми препоръчали язовир на около час, час и нещо най-много от София , къде с това "снаражение" да си направя кефа? Освен Панчарево и Искър къде другата бихте ме посъветвали да ида ? Благодаря на всички за коментарите!

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » чет юли 15, 2021 11:34 am

Имате ли информация относно язовир Дяково? Как са нещата там и с тези въдици ,които разполагам ще ми свършат ли работа ? Гледам че не е много далеко от София , на около час път ?

Реклама

Потребителски аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот icefire » пет юли 16, 2021 9:41 am

koceww написа:Имате ли информация относно язовир Дяково? Как са нещата там и с тези въдици ,които разполагам ще ми свършат ли работа ? Гледам че не е много далеко от София , на около час път ?

Колега , Дяково е тегав язовор за риболов ... имахме дълга студена пролет , там язовирът се пълни с много студена рилска вода.... която се топли чак в края на лятото :) .. ако намериш добро място , най-много да наскубеш уклейки и дребен костур .. тук във форума има теми за язовир Дяково , прочети и се ориентирай ...
По-горе споменаваш за язовир Бистрица при село Безден .. там е идеално за теб , нищо че хранят рибата (понякога) .. по-често ходене му е "майката" :) На мач-а влакно 0.16 ти е прекалено тънко (според мен), кука номер №7 пък е прекалено голяма за мач - пак според мен ....теглото на плувката е относително нещо .. зависи къде и как ще ловиш , на какво разтояние ще замяташ , дълбочина , течение , вятър и ред други .... ваглер или слайдер ... зависи колко от отежняването искаш да е по линията и колко на "плувката" и т.н. и т.н. ... Уважавам поривите с които търсиш информация , но тук трудно ще получиш изчерпателна информация на момента .. Повечето вече е изписано , чети из форумът ... по теми , сладководен риболов , риболов на тежко... риболов на мач и така нататък :)
Пожелавам ти успех !!! и ходи на Безден при Ванката .. тъкмо гледах във Фейса , че пуснал златни рибки :)
Terry Pratchett

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » вт юли 20, 2021 4:23 pm

icefire написа:
koceww написа:Имате ли информация относно язовир Дяково? Как са нещата там и с тези въдици ,които разполагам ще ми свършат ли работа ? Гледам че не е много далеко от София , на около час път ?

Колега , Дяково е тегав язовор за риболов ... имахме дълга студена пролет , там язовирът се пълни с много студена рилска вода.... която се топли чак в края на лятото :) .. ако намериш добро място , най-много да наскубеш уклейки и дребен костур .. тук във форума има теми за язовир Дяково , прочети и се ориентирай ...
По-горе споменаваш за язовир Бистрица при село Безден .. там е идеално за теб , нищо че хранят рибата (понякога) .. по-често ходене му е "майката" :) На мач-а влакно 0.16 ти е прекалено тънко (според мен), кука номер №7 пък е прекалено голяма за мач - пак според мен ....теглото на плувката е относително нещо .. зависи къде и как ще ловиш , на какво разтояние ще замяташ , дълбочина , течение , вятър и ред други .... ваглер или слайдер ... зависи колко от отежняването искаш да е по линията и колко на "плувката" и т.н. и т.н. ... Уважавам поривите с които търсиш информация , но тук трудно ще получиш изчерпателна информация на момента .. Повечето вече е изписано , чети из форумът ... по теми , сладководен риболов , риболов на тежко... риболов на мач и така нататък :)
Пожелавам ти успех !!! и ходи на Безден при Ванката .. тъкмо гледах във Фейса , че пуснал златни рибки :)

Относно мач-а , беше прав. Ходихме на Дяково и след 1 час осъзнах че куката е прекалено голяма. Смених я с 10ка и потръгнаха нещата. Общо взето , с колегата ( и двамата сме еднакно нови в риболова ) с 2 мач-а по 3.90м хванахме 15 дребни рибки ( мисля ,че бяха каракуди и 2-3 костурчета ) и си направихме поне кефа ,че хванахме нещо. Хвърлях и другата въдица с пружина и кука 8ца и качамак , но явно не я връзвам както трябва и куката се оплита постоянно в пружината , та цял ден тя си остана капо. Имаше един колега на около 15-20 метра , хвърляше с фидер и направо ги убиваше. Може и да не хванахме големи рибки , но като заначало си направихме кефа!

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » вт юли 20, 2021 4:37 pm

Изображение Бяхме от тази страна на язовира и си прекарахме чудесно, макар и с малък улов. Чудехме се от другата страна на този ръкав има ли как да се стигне и изобщо има ли смисъл да се ходи отдругата страна. Поздрави на всички ,които отговарят може би на глупавите ми въпроси. :fishing3: :fishing3:

Потребителски аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот icefire » вт юли 20, 2021 8:18 pm

koceww написа:Изображение Бяхме от тази страна на язовира и си прекарахме чудесно, макар и с малък улов. Чудехме се от другата страна на този ръкав има ли как да се стигне и изобщо има ли смисъл да се ходи отдругата страна. Поздрави на всички ,които отговарят може би на глупавите ми въпроси. :fishing3: :fishing3:

Колега , няма глупави въпроси .. има грешки на растежа , но всичко е наред ! Практика му е майката , по малко теория и много практика .. И не забравяй, най-важното е да се забавляваш ...
Успех !!!
Terry Pratchett

koceww
новобранец
новобранец

Мнениеот koceww » нед авг 08, 2021 10:54 pm

Здравейте, колеги. Още едно въпросче . Как стоят нещата с риболова на Панчарево . Къде по точно е удачно да се ходи там за да няма джетове , навалица и д-р ?

Реклама

Още от naRiba.com

Върни се в “Въпроси и съвети при ловенето на риба”