Комплект за спининг

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Щукарят
новобранец
новобранец

Комплект за спининг

Мнениеот Щукарят » пон ное 08, 2021 8:34 pm

Здравейте, имам нужда от съвет за конкретна въдица, макара и влакно за щука (спининг). Основно ще ползвам блеани и клатушки около 20 грама, както и силикони с подобно тегло. Ще лова щуки и бели риби в затворени водоеми. Опитах да ползвам въдица за плувка 3 м акция 5-40 и макара 1000, както и фидер 3.6 акция 40-120 и макара 4000. С първата нямах добър кастинг, с фидера нямах контрол и щуките се откачиха. Затова реших да взема въдица и макара, посветени на спининг за щука. Влакното, което ползвах е микадо брейд 8 нишков 0.18. Дават му 16 кг, но се късаше много лесно според мен. Предполагам ми е нужна въдица 2.70 с акция 10-30, макара 3000, но имам нужда от вашите съвети за конкретни модели, защото нищо не разбирам от спининг въдици. Търся в най-ниския ценови сегмент - не искам да инвестирам много пари точно сега.

Комплект за спининг

Реклама

Regar
фен клуб-скобар

Re: Комплект за спининг

Мнениеот Regar » чет ное 11, 2021 12:39 pm

Щукарят написа: Търся в най-ниския ценови сегмент - не искам да инвестирам много пари точно сега.

В най-ниския ценови сегмент няма особено значение какво ще избереш. Така че според бюджета - пръчка, макара, плетеняк, поводи и примамки.

Още от naRiba.com

Върни се в “Спинингов риболов”