Дайте акъл!!!

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Дайте акъл!!!

Мнение от daiwa »

Колеги,вече втора година ловя с "директен"(първата година с 7-ца,втората 8-ца) и имам голяма дилема.Ще Ви обясня накратко:
Вчера ме заведоха на едно гьолче което ме разби,малко колкото двор на училище,приятно обрасло с трастика и врящо от риба.Извадихме осмиците пуснахме дълбочина 3.60,малко захранка и се почна всякакъв вид сладка риба,а бяхме там към 10.00 сутринта.До 14.00 имахме над 4.00кг.дребна риба,когато спря един камьон и собственика ни помоли да му помогнем малко, и то за какво........ДА ПУСНЕ ШАРАН.Е това го видях за първи път от 20 години.ДА наистина ни взеха по 5лв.ама и пуснаха един камьон.....Веднага колегата,който беше с мен сe изтреля до София за здрави "тояги",а аз през това време подхванах лаф със собственика(и не само лаф)за гьола,оказа се голям рибар и ловец и ми каза неговата теория за бизнес"за да получиш трябва и да дадеш"за това и на всеки 20 дни пускал различна рибa.Колегата се върна след обяд и метнахме за "шаро",да ама нееее не изка да пипне.Разпъвам отново "директния"пускам точно в хранителното петно и след 10мин. повеждане и късане(0.12+0.10),нова линия само с 0.14 и пак късане.Колегата с 0.35 само гледаше.Явно "шаро'НЕ харесваше дебелите влакна.


Та въпросат ми е такъв ако сложа ластик колко тежка риба мога да "дърпам"?,щото знам ,че има тънки влакна ,които са verry strong,но ме е страх за осмичката.
cobra
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 8:54 am
Местоположение: sofiq

Мнение от cobra »

kolega nqma stra6no edin priqtel ima 8.00 metra carbon na shimano pred men izvadi 2.30 6aro lastika mu sluje6e kato avans po4ti sa6toto e ne se pritesnqvai za kam6ika
daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Мнение от daiwa »

Да,и аз съм вадил шаран 2.170кг.,като през тея 15мин. докато излезе съм се кръстил и молил да не каже "счуп",ама тука иде реч,че къса 0.14 без повод и то над плувката с лекота.Май е доста над 2.00кг.аджеба ластика колко "нагоре " може да ми помогне?
Аватар
zograf
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 3:03 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от zograf »

daiwa написа:Да,и аз съм вадил шаран 2.170кг.,като през тея 15мин. докато излезе съм се кръстил и молил да не каже "счуп",ама тука иде реч,че къса 0.14 без повод и то над плувката с лекота.Май е доста над 2.00кг.аджеба ластика колко "нагоре " може да ми помогне?
Сложи ластик и ще се променят нещата с късанията.Със същото влакно 0.14 но с ластик вадя 3кг.Ако трябва мини на 0.16 влакно и доло на повод пак 0.16 но с вирбел за да има слабо место ако се улучи по едричко шаранчето.Но за мен това е прага.Затуй внимавай :lol:
"Животът се измерва не с броя вдишвания, а с моментите, които са накарали дъха ни да спре!"

Когато Бог дал на хората мозъци, той не им казал, че те задължително ще функционират.
Аватар
pet55
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 11:19 am
Местоположение: Sofia

Мнение от pet55 »

колега daiwa кое е това място , щом е платено няма какво да го пазиш в тайна мисля
daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Мнение от daiwa »

"Върбица" до Радомир,но не "Върба',вчера имахи "слука"там-1.800кг.без ластик.
Аватар
pet55
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 11:19 am
Местоположение: Sofia

Мнение от pet55 »

:D :D благодаря колега , другата седмица ще го посетя тъй като 4 - те почивни дни смятам да прекарам на Дунава
Lars
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:04 am

Мнение от Lars »

daiwa написа:"Върбица" до Радомир,но не "Върба',вчера имахи "слука"там-1.800кг.без ластик.
Колега, да обясниш по-подробно как се стига до гьола? Благодарско! :D
Ambitious people are simply too stupid to be lazy
daiwa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 6:01 am
Местоположение: София

Мнение от daiwa »

Първо купуваш здраво царевица и по малко захранка,щот събира дребосъка,палищ колата и към Радомир.На единствения в града светофар(не работещ) в ляво към Червена могила.Точно срещу първата сграда на завода е гьола(около 800м. от Радомир е)има табела.Аз смятам да бъда там но не знам кога.

Успех!!!
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

На моята 8 ца на платен имам тая г. 3,5кг с ластик 1,3 извадих го след 10мин. без никакви проблеми Така че ако ти отговаря 8-цата за ластик слагаи и ще си решиш проблема
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”