Help! ... помагайте в избора!

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Help! ... помагайте в избора!

Мнение от Fisherman66 »

Драги съфорумци,
Мойта кака е решила да ми подари за Коледата мач пръчка. .... та, моля за съвети къв да бъде мачът ... нещо като за начинаещи, цена около 120 - 150 кинта. Ще го пазаруваме от "Майсторски риболов" в локалното на Тотлебен (срещу Пирогов). .... Ще съм ви много благодарен ако някой е запознат с наличностите и качествата в магазина.
Предварително мерси! :wink: :) ... (па ше черпа!!!) :wink:
Аватар
manutosko
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 10:12 am

Мнение от manutosko »

Ако приемеш съвет от мен.Недей да пазаруваш от този магазин.Страшно много ме разочероваха.Купих си един телемач на Maver от тях.Още на първия излет му изпадна една халкичка на първия водач.На другия ден му се развали и машинката за захващане на макарата.При опита ми за връщане се започна едно мръкне а аз нямам нерви за похабяване.Аз няма да стъпя повече там!!!А относно пръчката...ме съм толкова компетентен за да ти дам съвет.Сигурен съм ,че ще получиш най добрия съвет тук.
Последно промяна от manutosko на Пон Дек 12, 2005 11:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Stefko гледай само да е удобна за риболов на мряна... обещал си нещо... :D
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
КрасиПловдив
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 297
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 12:56 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от КрасиПловдив »

Здравей колега,
за парите, които си приготвил(тя де :D )....мисля че ще обзаведвш добра пръчка.Не знам доколко си се интересувал досега...и дали имаш някакви предварителни настройки към някоя марка.Е,аз не съм "работил" с всички...моят е Browning Sintec CLub Match...и съм адски доволен.За теб, нещо и на Shekespear няма да ти е зле...Оттук идва и вапроса....дали точно за "английски" роболов ще го ползваш или повече по стандартен начи с фиксирана плувка.Ако ще риболовстваш по цял ден...най-добре си купи нещо леко(Lite) вариант.Според мен,щом ще ти е първи "match"....купи нещо на 4.20....и акция 10-30.....като не забравяй като го "пробваш" в магазина му сложи и макарата,която си харесал...това заради баланса....да го усетиш.Най-превилния съвет май е.....пробвай колкото се може повече сопи...тогава купи!Айде....после да се похвалиш!!! :D
atanas
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:21 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от atanas »

И аз си търся нещо такова... Насочил съм се обаче към най-късия вариант 3.90. Смятам, че акция 5-25 ще ми свърши работа. Тоест - мога да ти препоръчвам нещо такова :)
Засега обаче не съм се спрял на конкретна марка... Разглеждах мачовете в доста магазини - тези на "Мичел" и май ми се сториха доста читави (а и май парите, които "кака ти" е приготвила ще стигнат). И "Шекспир" имат някои модели, но в момента няма богат избор в магазина - посвършили са стоката.
Ако някой ще дава съвет - и аз да се възползвам тогава :wink:
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

За оргинален Мичел се съмнявам да му стигнат Ама някое мавърче ще ти свърши работа до 150лв Не си купуваи телемач по тежък е от триколенният мач ,а и според мен имат и др. недостатъци Колкото до дължината гледаи да е оптималната ,но да не е за сметка на здравината. :lol:
Другото което мога да ти препоръчам :
Купи си тубос така ще си запазиш мача по дълго :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
bozaka
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 4:16 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bozaka »

В "Майсторски риболов" има преличен на Мидди. Мисля, че парите ще ти стгнат :wink:
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

Айдееее .... утече! ха благодарско на всички за хелпа .... избрах си и съм доволен от избора ....
MAVER river queen 4.20, 15-35, триколенен, лек и фин - кат му сложих макарата направо ми заспа в ръчичката!!! :lol:
Пробвах какво ли не - почти всичко дето го имаха, но този ми пасна най-добре....
между другото в момента в магазина има коледно намаление на почти всякакви такъми - между 20 и 50% ... мача с макара (не е от най-качествените, но ми хареса) за сумата от 170 кинта (заедно с тубуса).
айде на хаирлия да ми е! :D :D
Аватар
ribaria1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 2:01 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от ribaria1 »

АИДЕ ЧЕСТИТО.ИИИ ГОЛЕЕМИ ДА ГИ ВАДИШ.... 8) 8) 8)
emil boev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 5:34 pm
Местоположение: gr.Pazardjik
Обратна връзка:

Мнение от emil boev »

atanas написа:И аз си търся нещо такова... Насочил съм се обаче към най-късия вариант 3.90. Смятам, че акция 5-25 ще ми свърши работа. Тоест - мога да ти препоръчвам нещо такова :)
Засега обаче не съм се спрял на конкретна марка... Разглеждах мачовете в доста магазини - тези на "Мичел" и май ми се сториха доста читави (а и май парите, които "кака ти" е приготвила ще стигнат). И "Шекспир" имат някои модели, но в момента няма богат избор в магазина - посвършили са стоката.
Ако някой ще дава съвет - и аз да се възползвам тогава :wink:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

честито за пръта ама я кажи къде я намери тая златна кака :винк:
айде и много риби да извадиш с мача
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

chirusa_bg, :lol: ... най-интересното е, че я намерих в нета .... :D :!:
... от три години си живеем заедно и съм сигурен, че е тя ....
...па и по риболова май се пали.... :wink: :lol:
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Честита да е и все големи да ги вади иииии :P
:P :oops: :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”