Ден на труда

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Ден на труда

Мнение от Borislav Haralampiev »

Здравейте колеги ,след като вчера вечерта ме уведомиха ,че днес имам няколко задачки закачки в къщи заспах малко притеснен. Трябваше да избирам между:
1.Закачане на пердета
2.Измиване на прозорци
3.Разчистване на таван
Естествено избрах четвъртото липсващо в списъка да отида на риба :D :D :D ( преебах ги малко ) Решението го взех след като си отворих очите още в кревата.Скачам от леглото ,бърз преглед на примамки и прочие и газ към реката. Имах инфо , че в тази река има 3 ама от най-мерните риби. В 9.00 пристигам на точното място нагоре надолу всеки вир ,бавно ,бързо абе всичко облових ама йок. До 12.00 нито удар нищо. Веднага се задейства резервния вариант на колата и в 13.00 бях на следващата река . А тя все така красива и пълна с живот :

Изображение

Още с пристигането на един обещаващ вир хвърлям нъц ,втори път нъц, трети абе май днес не ми е ден . И точно когато се бях отчаял до Н-та степен бааам една американка около 30-те санта която не пожела да я видите и аз де :lol: Викам си светлина в тунела :lol: И понеже вира беше доста голям бях сигурен ,че има поне още една риба . Изведнъж от храстите изскочи един чичо Манчо с една голяма гега около 8-те метра и започна да цопка над мене. Еееееее пак каръка се върна препсувах го веднъж дваж и пак на колата . След около 3-4 км. по-нагоре реших ,че тук ще е мястото. И понеже заглавието на темата е "Пъстървов риболов - репортажи, техники, красоти " да метна една красота на задвъдичното устройство :


Изображение

Отчаяна физиономия знам :x :x :x Но не задълго :D :D :D Започвам да упорствам и хоп
първата за деня :


Изображение

след малко :

Изображение

след много малко :

Изображение

аааа нещо се случва тук :

Изображение


Изведнъж си давам сметка ,че съм нагазил в реката до колене и се въртя със спининга като хеликоптер и накъдето и да хвърля хващам риба :


Изображение


Още една след поредното хвърляне :lol: :


Изображение


Повечето рибки бяха около 18-20 см. :


Изображение


Все пак имаше 3-4 в нормата :


Изображение


А общата бройка на хванатите рибки около 15 :


Изображение


Естествено рибките след всяко фото се връщат за да ми изпълнят обектива още повече след някой друг ден :


Изображение


Не можех да разбера в какво съм се забъркал но ми харесваше :lol: :lol: :lol: :


Изображение


Из между всичките тези рибки имаше десетки удари ,откачания ,премятания,вдигания абе мазало :


Изображение


Като се замисля не съм имал толкова интензивен пъстървов излет до сега :


Изображение


Въпреки ,че рибките не бяха всиките мерни си е тръпка :


Изображение


Опаааааа щях да забравя блесната на деня беше Рублекс номер 2 ( бяла с червени точки )


Изображение

Последната за деня пред фотоапарата :


Изображение


За тези който ще кажат: " ама тази риба защо гледа така" "ама защо си и бръкнал с нокътя на малкия пръст в окото " "ама не са ли ти големи тройките на куките" или нещо от тези глупости . Ще повторя пак рибките си плуват живи и здрави гарантирам . Който иска да отиде да си ги хване .

Поздрави на всички !!! Пожелавам и на вас такива емоций :lol: :lol: :lol: Накрая имах вдигане на рибата на деня обаче нищя. Какво ли не смених та и воблер отиде зарад таз риба .
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ден на труда

Мнение от sandista »

Поздрави за прекрасния репортаж !
Аватар
Shumolini
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:08 pm

Re: Ден на труда

Мнение от Shumolini »

Браво Боби, уникален риболов и репортаж! Невероятно е изживяването, когато човек има такъв ден с много късмет и емоции... За мен вчера си беше "нормален" ден - с няколко подгонвания, няколко удара, две рибки - извадени и пуснати... Мечтая си да има все повече рибки и повече такива репортажи ! :)
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Ден на труда

Мнение от С.Върбанов »

Много си се потрудил в деня на труда ! Екстра се е получило браво !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ден на труда

Мнение от Бат Стан »

Боре, поздрави за хубавия излет! Аз досега толкова много риби там не съм имал случай да хвана.
tegov86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:19 pm
Местоположение: Петрич - София

Re: Ден на труда

Мнение от tegov86 »

Супер излет си направил колега. Такива дни се помнят цял живот. :)
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Ден на труда

Мнение от ribolovcho »

Можеше поне една да снимаш как я пускаш...ама и така става..отлично си се справил..
Изображение
Най добрите са тук
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ден на труда

Мнение от Бат Стан »

ribolovcho написа:Можеше поне една да снимаш как я пускаш...ама и така става..отлично си се справил..
Гарантирам, че Борето ги е пуснал всичките. Имам досега над 20 излета с него, връща всичко обратно.
Аватар
koda33
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 913
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:16 pm
Местоположение: Панагюрище-София

Re: Ден на труда

Мнение от koda33 »

Поздравления колега, бая труд си му хвърлил)))
Георги Стефанов
спининг клуб "Стари Видри"
"Джуджетата тичаха и се смееха, защото тревата ги гъделичкаше по ташаците"
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”