ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от pitcha »

Здравейте колеги,
Гори Бистришко Бранище – горният край под Голям Купен.

Има нужда от доброволци – да помагат в гасенето.
Който има възможност – доброволците трябва да се съберат утре, в 5.30 пред кметството в Бистрица. Това е малко преди площада. Ще бъдат инструктирани и качени до горния край на Бистрица – началото на пътеката към Железница.

Да имате предвид, че е подходящо само за опитни планинари, в отлична физическа форма, и познаващи района . Иначе повече ще пречите, отколкото да помагате. Днес някои не успяха да стигнат. Мястото е много трудно достъпно!

За тези, които искат да се включат – носете стари туристически обувки, дълги твърди панталони, шапка, очила, копринена кърпа за лицато, която да се мокри за да дишате. Става и с три-четири хирургически маски от аптеката. Някоя горна дреха също.
Който има брадва или лопата – добрe e да я носи. От кметството също дават едни маски за лицето, но до тях не опряхме днес, от страната от която бях. Може би ще дадат и едни гумени тупалки.

Който не може рано сутринта – може да отиде и по-късно. Днес ни качиха по обяд до пътеката.
Според мен може да се качите по всяко време, макар че не дават. Обаждате се в кметството да ви инструктират, после с кола до горния край на Бистрица – покрай Старата Река. Оттам пеша все покрай реката. По едно време ще стигнете до един каменен сипей оляво. Пътят е около час и половина. Пожарът е над камъните отгоре – отляво на Старата Река. В картите тая река я пише Бистришка, ама не е вярно.
Има и пътека от Железница – към Голям Купен и хижата до него. Там пожарът ще се падне отдолу.

И да си носите много вода. Ако се качвате покрай реката – най-добре празни шишета, които да си напълните от реката преди каменния сипей – да не я мъкнете дотам.

Утре ще пусна репортаж от днешния ден. Сега отивам да припадна.
Успех на който реши да се включи.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от gamon »

УСПЕХ МОМЧЕТА! Аз съм от тия дето повече биха пречели отколкото да помогнат,/ пък и се намирам на повече от 350 км./, но ми е страшно приятно да чувам и виждам как хората в тази изстрадала страна се обединяват все по-често в името на благородни каузи. Бил съм там, макар и само на "разходка" и зная, че си заслужава човек да "жертва" един, два дни от живота си, за да спаси тази уникална местност. Това, че вече има не малко доброволци, е сигурен признак, че България има хората, които могат да я направят най-прекрасното място за живеене.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от Бат Стан »

За бате Димо пише във вестник "Дневник":

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/07/ ... obrovolci/
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от starlight »

Бат ни Димо е голяма работа :)
Респект!!!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от pitcha »

Ето репортажът
Камионът напълнен с доброволци

Изображение

Водопадът – докато си събирам душата оттук оттам:

Изображение

Това е една от най-красивите реки:

Изображение

Доброволец на камъндрака:

Изображение

Дим към гъбата под Черни Връх:

Изображение

Доброволци и пожарникари:

Изображение
Изображение

Огънят в действие:

Изображение
Изображение
Изображение

Ето какво остава след него:

Изображение
Изображение

Като си тръгвах привечер пожарът се беше увеличил, въпреки усилията на многото хора, за съжаление:

Изображение
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от Бат Стан »

Кошмар! Сутринта пламъците бяха още по-големи, дано успеят да го преборят по някакъв начин.
vikuser
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 5:48 pm

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от vikuser »

Димо успех! Добре, че има такива хора дето да могат да помагат. Сега и от Израел идва самолет.
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от xt33m33 »

Има Армия, пожарникари, полицаи,гражданска защита и още сума си шибани институции , на които им се плаща за да действат при такива ситуации... КЪДЕ СА СЕГА ?!? Не съм против доброволството ,но при положение ,че има органи ,чиято задача е да се справя с такива работи...Те нямат 1 хеликоптер в тая шибана държава ... ако беше в някоя нормална страна щяха да долетят 20 хеликоптера и за броени часове помен нямаше да има от пожара , а тука хеликоптерите ни са в тлъсти банкови сметки на частни господа, яхти, джипове,вили на Ривиерата и тн... Да изгори цяла България дано... тва ни трябва... няма оправия...
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от lachezarnb »

xt33m33 написа:Има Армия, пожарникари, полицаи,гражданска защита и още сума си шибани институции , на които им се плаща за да действат при такива ситуации... КЪДЕ СА СЕГА ?!? Не съм против доброволството ,но при положение ,че има органи ,чиято задача е да се справя с такива работи...Те нямат 1 хеликоптер в тая шибана държава ... ако беше в някоя нормална страна щяха да долетят 20 хеликоптера и за броени часове помен нямаше да има от пожара , а тука хеликоптерите ни са в тлъсти банкови сметки на частни господа, яхти, джипове,вили на Ривиерата и тн... Да изгори цяла България дано... тва ни трябва... няма оправия...
Шибана държава казваш, а да ти е хрумвало че това каква е държавата, е пряко свързано с народа дето живее в нея. Не знам за тебе но аз не се чувствам шибан. Ти още си малък но попитай родителите си дали винаги си плащат данъците, дали не са си купували контрабандни стоки или по стар български обичай, са си шикалкавели, а после държавата им крива. Приятелю поживей още 18 години и ако си направил всичко по силите си тази държава да не е вече шибана, и въпреки това тя продължава да си е същата, псувай на воля.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от Тедо »

едно не разбрах - кой и за какво се качи в тоя пущиняк да запали пожара?

Що се отнася за хеликоптерите - вчера бяха 3 броя, в неделя - 2бр... Това са хиляди левове на летателен час... За 3 дни... Сами си направете сметката, че с тия пари можеше да се зариби половин България...
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от krokibg »

Доброволците,като ги гледам на едната снимка,повече ми приличат на туристи,нищо лично,просто коментирам снимката :idea: :idea: :idea:

Изображение

Изображение

Изображение

Как един не видях с наръч зелени клони да маа по земята и да гаси нещо,или с лопата,нещо да прави.Това са само наблюдения,като ги гледам,поне са си направили екскурзия :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от topsoft »

lachezarnb написа:Шибана държава казваш, а да ти е хрумвало че това каква е държавата, е пряко свързано с народа дето живее в нея.
А баш, шибана е, щото народа е шибан, робско племе, просто и завистливо в по-голямата си част. Всичко по-читаво се изнесе по чужбина, тука само мършата останахме.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от starlight »

topsoft написа:
lachezarnb написа:Шибана държава казваш, а да ти е хрумвало че това каква е държавата, е пряко свързано с народа дето живее в нея.
А баш, шибана е, щото народа е шибан, робско племе, просто и завистливо в по-голямата си част. Всичко по-читаво се изнесе по чужбина, тука само мършата останахме.
За огромно съжаление си много прав.... с много малки изключения.
xt33m33
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 431
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Габрово

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от xt33m33 »

Хич няма да се трудя да и стоя още 18 години ,ами си хващам багажа и дим да ме няма...Дреме ми за държавата и изобщо нещо в нея...Иначе си прав ,че критиките ми са малко безпочвени , при положение ,че аз нямам принос за лайната ,в които живеем... Относно за данъците - ако не бяха плащани и крити като 90% от хората ся щях да си щракам с пръсти - к'вото било-било...Бил си честен да играеш по правилата- еми преебал си се... Ако искаш да ти говоря- драскай ЛС ,ама тук да спамя-pointless...
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: ВИТОША - ПОЖАРЪТ

Мнение от misho_tsakov »

Е-е-е, пак най старийо ни отсрами. Мите, железо си! И добро изказване за Дневник си направил.
Как е днес ситуацията че не съм в София?
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”