Ribite v USA

Всичко за рибите.Външни белези,хранене,ареал на отделните видове.

Модератор: emo vasilev

Заключено
vanti4
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 5:19 am

Ribite v USA

Мнение от vanti4 »

Zdraveite dragi suforumci. Jiveq v shtatite I po-tochno v Chicago. Za tova se izvinqvam che ne spazvam pravilata, no nqmam kirilica. Az sum nov v ribolova I imam edin vupros, na koito ne mojah da namerq otgovor iz internet. Ima li neshto kato rechnik s bulgarskite imena na ribite? Vseki put kato hvana neshto razlichno ot som ili sharan se chudq kakvo e .. Mnogo ot ribite nikoga ne sum vijdal predi. Da se nadqvam che shte polucha nqkakuv otgovor. Blagodarq za vnimanieto I pozdravi na vsichki!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Ribite v USA

Мнение от С.Върбанов »

Провери в риболовните им магазини имат книжки с описание на видовете риби !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
viko0091
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Авг 06, 2012 4:19 pm
Местоположение: Койнаре

Re: Ribite v USA

Мнение от viko0091 »

Той иска да е с речник на български!А там се съмнявам да има
vanti4
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 5:19 am

Re: Ribite v USA

Мнение от vanti4 »

To imenata im gi ima na vsqkude. Vuprosa e kak se prevejdat na bulgarski. Naprimer catfish osnachava som, carp e sharan, pike e shtuka,, perch e kustur... Obache bass, bluegill, walleye I t.n. Si nqmam I predstava kakvi sa I nikade ne gi I namiram
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Ribite v USA

Мнение от С.Върбанов »

vanti4 написа:To imenata im gi ima na vsqkude. Vuprosa e kak se prevejdat na bulgarski. Naprimer catfish osnachava som, carp e sharan, pike e shtuka,, perch e kustur... Obache bass, bluegill, walleye I t.n. Si nqmam I predstava kakvi sa I nikade ne gi I namiram


walleye - е , като нашата бяла риба

Изображение

bass - пак си е вид костур - Smallmouth bass

Изображение

и Largemouth

Изображение


bluegill - е вид слънчевка , но с по големи размери от нашенските :D

Изображение

Изображение

Успех с хищниците :smt023
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
lovo-бай СТОЯН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 8:29 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Ribite v USA

Мнение от lovo-бай СТОЯН »

Вантич,я ми кажи в кой квартал живееш в Чикаго.Имам поне десетина приятели рибохващачи :D които могат да ти помогнат. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
vanti4
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 5:19 am

Re: Ribite v USA

Мнение от vanti4 »

lovo-бай СТОЯН написа:Вантич,я ми кажи в кой квартал живееш в Чикаго.Имам поне десетина приятели рибохващачи :D които могат да ти помогнат. :wink:
Blagodarq ti no nqma nujda da dosajdam na horata te i bez tova sa zaeti postoqnno... kato gledam pove4eto ribi nqma to4en prevod :)
Blagodarq vi mnogo za burzite otgovori. Sled malko izliam da vidim kakvo 6te kluvne :)
Lek den na vsi4ki .
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Ribite v USA

Мнение от barutchiata © »

vanti4 написа: Blagodarq ti no nqma nujda da dosajdam na horata te i bez tova sa zaeti postoqnno... kato gledam pove4eto ribi nqma to4en prevod :)
Blagodarq vi mnogo za burzite otgovori. Sled malko izliam da vidim kakvo 6te kluvne :)
Lek den na vsi4ki .

Бате правилата на форума са за всички. Липсата ти на кирилица не е оправдание и ако искаш да пишеш тук си инсталирай! Тук във форума има тема за рибите в България с имената им на български и на латиница! Успех.
Заключено

Обратно към “За рибите по света и у нас”