ГЬОКЧЕАДА-Турция

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от RAAZIEL »

Чудя се как да опиша изживяното от мен за тези пет кратки дена на острова :!:
Емоциите и щастливите мигове се описват трудно на компа,но ще пробвам....
Тази година стана много спонтанно,но се случи и така започна всичко:
Изображение
Изображение
Изображение

Острова ни прие слънчев,топъл и тих...а плажовете пълни с народ :lol:
Изображение

Веднага вкарах фидера в играта,докато няма никой :D
Изображение

но резултата не бе добър,след което,разбира се директния бе на ход.
Изображение

Резила бе,няколко меланура,спари,морски костури и други неща,като нямаше по-големи от длан,но много се дърпаха и на шиманото му беше яко :lol: :lol: :lol:
Моя синковец се запали по гмуркането и от както се научи да плува с шнорхел гледката около нас бе такава
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А вечерта нещата бяха както си му е реда...
Изображение
Изображение

През деня на плажа под чадъра лових илария...еи тъй за разкош,'дет се вика...Имаше много хора да ми пречат:
Изображение
Изображение

Рибите не бяха големи,но някоя друга се излъга въпреки,че гъмжеше от тях отпред.
Изображение
като после им се случи това,с една от двете заргани които лепнах
Изображение
Кулминацията на почивката ми бе на втория ден,когато слязох сутринта на буната.Винаги съм казвал,че съм слаб спинингист,не съм добре оборудван в тая област,но да не отидеш на острова и да не хвърлиш един воблер е недопустимо...е аз ходих всяка сутрин,но сполуката/нещастието ме споходи много бързо...нещо взе единия от двата свястни воблера които имам и запали аванса на риобито ми,сопата се сгъна на две,а на мен ми омеканаха краката :lol: :lol: :lol: ...буквално...Всичко приключи много бързо-скъсан плетеняк,рибата с един воблер повече,а аз с един по малко.
В такива случаи човек си казва,,по-добре риба,от колкото камък да ти вземе воблера:rolleyes:
Със следващия и единствен подходящ за целта воблер, поупорствах още час,но без резултат и съкрушен реших да реванширам на близкия язовир.Може би повечето ще кажат,,тоз е луд при това море да ходи по гьоловете,но те са толкова красиви и добри,че не можах да издържа :ANAL:а и днес май не ми е ден за морски...
При първото ми посещение на острова ги огледах ,но не лових и сега се подготвих...
Язовира ме посрешна със синьо-бяла вода и звука на жегата...
Изображение
Изображение
Изображение

След половин час фидера с хубав удър се отчете с шаранче под килото,а директния вадеше редки шаранчета от 30 до 200гр :shock: Интересното бе ,че не хванах никаква друга риба...освен нещо ДРУГО...
За втори път хващам тая гад,но от всичко само нея съм снимал-шаранета всеки е виждал :lol:
Изображение
Изображение

Това ме отказа тотално и потърсих по-дълбоко място.
Изображение
Мястото не бе зле,но за двата часа там изкарах още две шаранета с което приключих с речния риболов на Гьотчето
И така,трети паметен ден на острова.Изгрева на слънцето е невероятен:
Изображение

водата също:
Изображение

Едвам правя две снимки в паузите от туичинга...
И много скоро другия ми воблер го последва ухапване,бързо вземане на аванс,няколко врътки с макарата и чао...откачи се като този път видях как преблясна във водата.
По принцип и в приказките,всички хубави неща се случват на третия път...е и при мен така,малко време след откачането,нещо ми взе воблера като този път бях подготвен,а и рибата се бе заковала добре.Борбата бе дълга с мойте медиум спининг варианти-аванса свири,майка плаче :!: :!: :!:
Няма такъв кеф,адреналин и кой'квото си помисли :!: :!: :!: След като я изкарах се учудих колко малка всъщност е тази риба и как се бори-досега само по телевизията съм я виждал,а долколкото разбрах и е рядка-Лица около половинката-ако греша някой да ме поправи :?: :idea:
Изображение
Изображение
Сигурно никой не се съмнява как приключи вечерта
Изображение
И по край нея и всичките му салтанати :drinkers: :drinkers: :drinkers:

И както в приказките всичко хубаво си има край,та последния ден излезе вълна и риболова за мен приключи.Отдадох се на пълноценен плаж и разходки
Изображение
Изображение
Изображение

На връщане към ферибота,щракнах и най-големия язовир на острова,който те превлича като магнит към себе си...бистър и син-другия път съм му се заканил лошо :D
Изображение
Изображение

Най е кофти като видиш е тая гледка...но все пак е разкошна...
Изображение
Изображение
Изображение

И те така,пожелавам на всеки такова приключение и до скоро...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от ianimar »

браво за добрия риболов+почивка/един член на семейството ми се струва че липсва/.п.п както винаги перфектен репортаж.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от Redimido »

Страхотна почивка! :) Благородно завиждам! Браво!
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от webfusion »

плажа кърти никои няма, аз за тва ходя тука на най лошите места щото хора не искам да виждам, и аз искам там.
Супер репортаж
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от refab »

Значи още има по света хубави места с малко хора! :) Репортажа и снимките особено, са едни от най-хубавите и приятни, които съм чел и виждал тук!
iconu1977
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 4:07 pm

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от iconu1977 »

Колега,благородно ти завиждам :wink: ,ще споделиш ли малко инфо за това място,цени условия и т.н.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от antivik »

Защо скромничиш? Идеално си описал с малко думи цялата красота и емоции.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от alankulu1987 »

Страхотна почивка :) Браво колега ;)
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от StaAnt »

Крaсотa.Зa тaкaвa почивкa си мечтaе всеки рибaр.A плaжa верно е бъкaн с нaрод и крaй язовирa нямa къде дa метнеш от рибaри.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от mita4eto »

Просто прекрасно ... чудесни прекарани няколко дни, дано имате много повече подобни и занапред!

В средата на Юни бях в Гърция десетина дни на почивка и си казах, че НЯМА да нося такъми (все пак съм на море СЪС семейството) ... на втория ден бях намерил една ролка корда (случайно останала в колата :oops: ) и много бързо имах такъм и бях в играта (разни дребни рибета излизаха, но си излизаха доволно). То една кристална вода, едни плажове "гъз до гъз" в стила на колегата, грехота е човек да не метне такъмите ...

п.с. Да вметна в темата на колегата само, че повечето ми пребивавания на нашето черноморие са ми излизали много по-дебело (финансово) отколкото пребиваването ми в Гърция това лято (Юни, малко преди голямата лудница и високи цени), така че цените определено смея да кажа са ако не по-добри, то напълно съизмерими с тези в БГ (нямам предвид БГ курортите, а БГ)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
IvayloA
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:11 am

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от IvayloA »

МЕЧТА.........
Нямам думи красота а и на всичко отгоре и риболов и не на последно място скара с рибата......... :)
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от nikolas3 »

Мдаа, готино си е на Гьокчето..
Това си е дребно маятико/ дето си го кръстил лица/. На Урлу/ дето си го ловил има и доста по - жестоки животни....
Аз ходя по тия места вече 7-8-9 г. и съм виждал чудесни риби/ а и похващал....Точно на това пристанище на един голям силикон им сбрах очите на местните/ама спомени, спомени../
Плажа е готин и по това време на годината е чудо, че е бил празен/ откак местните/ истанбулци/ го научиха това място като евтино и близо вече нищо не е същото.Сигурно са в Рамазан.
Мръсотията наесен е чутовна.
Има си доста риба по островите по принцип.
Между другото в пивницата на това село Урлу има снимка на един местен, хванал лица 65 кг. Черно-бяла от 70те г..
Не вярвах, че има такива риби!
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от Ribolubitel »

Перфектна разходка колега!
Тя тази тема е по-скоро за морския раздел, ама все пак ти си избираш раздела, защото си си ловил както морски така и сладководни риби. Впичатли ме факта, че няма НИКОЙ на плажа, дали е заради религиозни причини, както предполага предходно писалия колега, не знам, но е факт.
Усетил си и тръпката на спининга. Честно казано и аз този риболов не го умея, колкото пъти съм го пробвал, някак си не се получава, но на море явно е друго.
Завидях ти с кеф за кефа! :wink:
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от Баш Щукар »

Голяма красота, браво!!! :D
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: ГЬОКЧЕАДА-Турция

Мнение от lusienn »

Браво колега.Добра почивка.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”