навигация

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

навигация

Мнение от bruno11 »

искам да си купя навигация и моля за малко помощ
навигацията трябва да запомня дадена точка където съм бил - по черен път и да ме води отново до там !
сега чета за моделите ма гармин и томтом , но те водят само до асфалтов път , и нямат опция да вкараш нов маршрут по черен път / не асфалт !
може и аз да пропускам нещо :fishing4:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
galenik
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 1:04 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: навигация

Мнение от galenik »

Гармин и си купуваш карта за офрод която ползваш за черните пътища.Някъде към 80лв беше но отдавна.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: навигация

Мнение от stridata »

Офроуда на Гармин е включен във всички модели с доживотен ъпдейт.
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Бобката
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 6:51 pm

Re: навигация

Мнение от Бобката »

имам един Гармин стрит пилот ц510 дето него ползвам само със зарядно за автомобил е обаче без дискове и книжки ,ако ти върши работа пиши .
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: навигация

Мнение от hkoko »

Пробвай да си инсталираш едно аиго примо /има го навсякъде и новите му карти са от 2015/на телефон или таблет с гпс има опция да търсиш точка по географски координати.Пробвал съм го и работи добре.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: навигация

Мнение от bruno11 »

става ли за ползване без Интернет искам да го ползвам извън БГ ? :roll:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: навигация

Мнение от rado25 »

hkoko написа:Пробвай да си инсталираш едно аиго примо /има го навсякъде и новите му карти са от 2015/на телефон или таблет с гпс има опция да търсиш точка по географски координати.Пробвал съм го и работи добре.
По географски координати, могат да търсят почти всички навигации за андройд. Важното е да може да те заведе до избраното място
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5613
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: навигация

Мнение от Don4o_62 »

bruno11 написа:искам да си купя навигация
сега чета за моделите ма гармин и томтом
тия два модела са с платени карти,търси навигация на която може да сложиш Иго 8, пък бил и най простия и ще ти върши чудесна работа като всяка година си обновяваш картата от интернет безплатно,важното е да поддържа Иго 8,преди 2 г. се помпих с тия навигаций,та познат ме светна как стоят нещата,Коклевер са чудесни навигаций между другото :wink: Престижио и те са добри но малко по скъпите
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: навигация

Мнение от chirusa_bg »

Ползвал съм 2-3 и никоя не можеше това, което искаш. Щом излезеш от пътищата, които има в картата й и спира да те води. В най-добрия случай ти предлага да стигнеш до желаната точка по права линия.
Според мен най-добрия вариант е да си вземеш навигация с офф роуд карта.
За коя държава ти трябват черните пътища?
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Ненов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 03, 2016 8:44 pm

Re: навигация

Мнение от Ненов »

Ползвам Гармин 60 csx с ОФРМ карта него можеш да си направиш трак на маршрут по който си минавал и остава като маршрут .
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: навигация

Мнение от bruno11 »

chirusa_bg написа:Ползвал съм 2-3 и никоя не можеше това, което искаш. Щом излезеш от пътищата, които има в картата й и спира да те води. В най-добрия случай ти предлага да стигнеш до желаната точка по права линия.
Според мен най-добрия вариант е да си вземеш навигация с офф роуд карта.
За коя държава ти трябват черните пътища?
за Гърция .....

препоръчаха ми този Garmin GPSMAP 60CSx , сега ще чета за него какво може и какво не , за БГ навигация не ми трябва тука не се завирам из горите
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Ненов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 03, 2016 8:44 pm

Re: навигация

Мнение от Ненов »

Имам 60csx от години много здрава и удобна машинка , падал е във водата и нищо му няма При шофиране с него не говори като авто навигациите а при приближаването на завой издава звук и увеличава мащаба показвайки къде точно трябва да се завие ,но има доста менюта които трябва внимателно да се настроят за да няма неприянтни изненади , пример ако го накараш да те държи на пътя ще ти изчисли маршрута само по шосе и обратното ако е в режим ОФФ роуд може да те вкара по някой кози пътеки . И още нещо важно при изтърване във вода уреда потъва , вече е спрян от производство и ще вземеш 2ра употреба уплътненията на капака на батериите е хубаво да се подменят или да се намажат със силиконова паста . Погледни в ОФФроуд форума за карта на Гърция мисля че има .
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: навигация

Мнение от chirusa_bg »

bruno11 написа:
chirusa_bg написа:Ползвал съм 2-3 и никоя не можеше това, което искаш. Щом излезеш от пътищата, които има в картата й и спира да те води. В най-добрия случай ти предлага да стигнеш до желаната точка по права линия.
Според мен най-добрия вариант е да си вземеш навигация с офф роуд карта.
За коя държава ти трябват черните пътища?
за Гърция .....

препоръчаха ми този Garmin GPSMAP 60CSx , сега ще чета за него какво може и какво не , за БГ навигация не ми трябва тука не се завирам из горите
Имаш ЛС!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: навигация

Мнение от bruno11 »

пичове много ви благодаря , сега ще почета малко ,за да задавам адекватни въпроси :!:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: навигация

Мнение от трапера »

Ако може да си задам питанката тука!?

Направо питам!:
Имам "Гармин Нуви"2595 ЛМТ от миналата година. Купих си го и го ползвам в Германия. С доживотен ъпдейт (безплатен) на картите, който е възможен 4 пъти годишно. Миналата седмица правих втори ъпдейт от както е купена. Като беше закачена на компа проверих състоянието и. Показа, че почти всичката памет (вградената) от 8ГБ е запълнена. За всеки случай и ръгнах една микроСД карта, която си стои празна.
ТА въпросът е: при всеки ъпдейт ли ще се товари паметта и може ли да се изтрият старите карти ,а да се оставят само новите/актуалните!?!?!?!
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”