Сарти-Маятико (или нещо такова)

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Сарти-Маятико (или нещо такова)

Мнение от Jellikit »

Та пичове, в събота през нощта си седим кротичко с тайфата на кея в Сарти, наливаме се с ром с кола :drinkers: и хвърляме небрежно въдици във водата уморени от дългия път. В около 1:30 водата в залива буквално завря. Такова нещо досега не бях виждал. Сега започва странната част. Стотици хвърляния буквално в средата на джурума, 7-8 вида воблери и още толкова вида блесни. В момента на падане на примамката около нея става взрив, подгонване и ....нищо :evil: ! Това нещо продължи около час и половина!!! На една АГ-Тоби закачих нещо много тежко, но беше само за секунда-две. Според мен затърмъчено. Откачи се. Гърче, което ловеше спароси на дъно до нас, каза на много кофти английски, че това е Маятико или нещо такова, и че на въдица номера няма да стане. Та, някой има ли представа за какво иде реч с това Маятико?
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Сарти-Маятико (или нещо такова)

Мнение от RAMIREZ »

баш_майстора написа:
баш_майстора написа:... дребно маятико...

Изображение
Изображение
Аватар
tosho_k_
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 2:47 pm

Re: Сарти-Маятико (или нещо такова)

Мнение от tosho_k_ »

Това е ричола, любима храна и е зарган. Но ричолата не се движи на пасажи от много риби и не правят джуруми.
Най- вероятно са ви посетили е корифени, движат се на пасажи и когато се хранят водата буквално завира, тя също се храни със зарган. На картинката може да видиш как изглежда корифената, стават доста големи и се движат много бързо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Сарти-Маятико (или нещо такова)

Мнение от Jellikit »

tosho_k_ написа:Това е ричола, любима храна и е зарган. Но ричолата не се движи на пасажи от много риби и не правят джуруми.
Най- вероятно са ви посетили е корифени, движат се на пасажи и когато се хранят водата буквално завира, тя също се храни със зарган. На картинката може да видиш как изглежда корифената, стават доста големи и се
движат много бързо.
Със сигурност не бяха дорада. Дорадата гонят всичко. Лятото дори ми отнесоха бомбарда :D Пък и хвърлях по средата на джурума един убийствен за дорадо воблер на seaspin.
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Сарти-Маятико (или нещо такова)

Мнение от pepericos »

Може да е маятико/амбърджак/.Маятикото се хваща на жива стръв,за това не сте имали успех.Скоро хванах две едно след друго на зарган и тапа.Бях хвърлил за дорадо/киниги/.Дърпа много яко,иначе дорадото е в пъти по вкусно :D
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”