Разкази за сома от Камилската долина

Модератор: bobopeli

Заключено
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Другарю Колев,тази седмица ще ходите ли пак да ми орете нивите :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

yankosan написа:Другарю Колев,тази седмица ще ходите ли пак да ми орете нивите :mrgreen:
Няма да ходя, другарю Янкосан, ще ги оставя за майсторите :D . Мисля да проверя яз. Порой, че ми е по-близо :mrgreen:, и там е тепсия - да видим къде ще се скрият :mrgreen: . Иначе за Шарково, отсреща от заливчето до Ружишкия ръкав, срещу боровата гора :wink: от 18 до 22 метра, след 13,00 часа, само се съмнявам, че може да са започнали изтегляне към плиткачите. Проверил съм и Горскополянския за кратко, но на 10 метра дълбочина се вдигна само една риба и затова се разхождах по дълбокото.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Благодаря другарю :D Интересно ми през нощта какво се случва :wink:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

yankosan написа:Благодаря другарю :D Интересно ми през нощта какво се случва :wink:
Денем почти никой не тропа (имаше още пет лодки и само от една чух да пробват), та нощем сигурно става само студено :lol: . Нощния не ми е сила :shock: , имам нужда от консултации :idea: .
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Troli Rapala »

nkolev66 написа:Интересно ми през нощта какво се случва ......та нощем сигурно става само студено :lol: . Нощния не ми е сила :shock: , имам нужда от консултации :idea: .
Ми,че то това е класиката в кльонкането,да си сам в нощта и колкото е по-страшно,толко по-едри сомици налитат! :wink: :drinkers: Действай,добре ти е тръгнала годината! :drinkers: Сложи и рибе,мани ги тез червеи за дребаци! :drinkers: Ако треа да пращам и уловисти кремвирши,не знам? :roll: :mrgreen:
Скелетоните са ми комплект 4бр. с 10гр. глави,но тя Сена е плитка и може би да не слагам по-тежки? :roll:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Troli Rapala написа:Скелетоните са ми комплект 4бр. с 10гр. глави,но тя Сена е плитка и може би да не слагам по-тежки? :roll:
Кви Скелетони бре..... иде ми да те утепам вече - няколко пъти. :drinkers: една година на Сена и па без сом ..... ша си отрежа вените вече :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

Troli Rapala написа:
nkolev66 написа:Интересно ми през нощта какво се случва ......та нощем сигурно става само студено :lol: . Нощния не ми е сила :shock: , имам нужда от консултации :idea: .
Ми,че то това е класиката в кльонкането,да си сам в нощта и колкото е по-страшно,толко по-едри сомици налитат! :wink: :drinkers: Действай,добре ти е тръгнала годината! :drinkers: Сложи и рибе,мани ги тез червеи за дребаци! :drinkers: Ако треа да пращам и уловисти кремвирши,не знам? :roll: :mrgreen:
Скелетоните са ми комплект 4бр. с 10гр. глави,но тя Сена е плитка и може би да не слагам по-тежки? :roll:
Тролка, най-голямата риба, която съм закачал удари на червеи :fishing6: , разхожда ме с лодката около 20-30 метра и се откачи. От тогава на пискюла съм сложил единични куки (изтървания беше на тройка) и откакто съм с тях сомчетата са закачат по-лесно и се откачат изключително рядко.
По втория въпрос със "скелетоните", 10 грама за плитко най-вероятно е правилно, единствено се опасявам от течението и дали ще има игра.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

yankosan написа:Благодаря другарю :D Интересно ми през нощта какво се случва :wink:
Янко, събота ходих на яз. Порой, но там рибата не се вдигаше и познай :mrgreen: , Малко Шарково в неделя. Едно сомче 3 кила и като духна вятъра - край, на входа на "Ружишкия" две вдигания на едрия :fishing6: , дето ме разхождаше (може би?) и после за три часа обикаляне едва три риби вдигнати :oops: . Та за нощния може би ще стане, защото ми се струва :idea: , че вятъра пресече всичко.
Тролка, хванах третото сомче за годината (направо се чудя), но така е, който играе пИчели :drinkers: .
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от Don4o_62 »

Колев,не се чуди че си хванал и не им се връзвай, що си хванал,малко от шмиргелите философи знаят,че сома преди забраната си взема добре,а впредвид по топлото време напоследък и по рано,тъй че ги кърти и не им се обеснявай
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

Don4o_62 написа:Колев,не се чуди че си хванал и не им се връзвай, що си хванал,малко от шмиргелите философи знаят,че сома преди забраната си взема добре,а впредвид по топлото време напоследък и по рано,тъй че ги кърти и не им се обеснявай
Смятам, че си прав. Гледал съм руски клипчета, при три-четири градуса, но в река над дълбоките ями ловиха на тролинг. При нас теорията (това което съм чувал и чел) казва, че кльонка е успешен през юли-август, та затова се чудя. Рибите при тихо време и температура 7,5 - 8,5 градуса се вдигат и даже кълват, но може да е моментно и случайно, не знам.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

Не е моментно нито случайно :wink:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от KRASSI »

Сом на кльонк се лови челогодишно .... зависи на кой колко му стиска :drinkers:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

KRASSI написа:Сом на кльонк се лови челогодишно .... зависи на кой колко му стиска :drinkers:
На мен ми стиска, не зазимявам, но не си нося кльонка и такъмите за такъв риболов зимно време (явно е грешка :oops: ). Иначе често съм виждал чертички под лодката :?: . Направи ми впечатление, че нито един сом с дебела чертичка не се задържа, нито се върна при нова серия :?: :?: :?: , появява се след време (абе не ги разбирам тез работи - имам нужда от консултации за нощния и други въпроси :idea: ).
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от yankosan »

nkolev66 написа: имам нужда от консултации за нощния и други въпроси :idea: ).
В събота вечер с твоята сланинка :D
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Разкази за сома от Камилската долина

Мнение от nkolev66 »

yankosan написа:
nkolev66 написа: имам нужда от консултации за нощния и други въпроси :idea: ).
В събота вечер с твоята сланинка :D
Тази събота, от петък съм в Старозагорско, та до неделя включително - съжалявам. По-нататък да сме живи, здрави :drinkers: .
Заключено

Обратно към “Риболов на кльонк”