"Не" на гуменярките!

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Публикувай отговор
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

И аз предпочитам твърдите лодки (ловя 10-тина пъти годишно от лодка), но с дължина над 3,5 метра и задължително с кил.
Всичко друго е един леген в който като пръднеш и може да се захлюпиш :lol: :lol: :lol:
Фуцата
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 434
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 10:52 am

Мнение от Фуцата »

Ivak написа:И аз предпочитам твърдите лодки (ловя 10-тина пъти годишно от лодка), но с дължина над 3,5 метра и задължително с кил.
Всичко друго е един леген в който като пръднеш и може да се захлюпиш : :lol: :lol:
Какво имаш в предвид под"Всичко друго" Ивак??? :lol:
AAAAAA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 3:04 am

Мнение от AAAAAA »

Ми под 3.5 м...........нещо като на някои КОЛЕГИ тук. :lol: :lol: :lol:

ФУЦА,ти какво караш?Пак някоя "ЛЕВАШКА" работа а? :wink:
Не дърпай ...... за ......
тарзан
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 7:52 pm

Мнение от тарзан »

Отговори ми,защо много колеги си качват на колесара,гумените лодки? :roll: :?:[/quote]
Защото много ги мързи да разпъват и после да сгъват .
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Мнение от VGS »

не е вярно това
надуваемите лодки от нво поколение се запазват много по дълго време читави ако бъдат постоянно надути, така могат да те изкарат до живот теоритично
тарзан
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 7:52 pm

Мнение от тарзан »

Съгласен съм , че е по-добре да стоят надути / най-хубаво с азот/ но колесара си е голяма грижа.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Мнение от AL KAPONE »

тарзан написа:Съгласен съм , че е по-добре да стоят надути / най-хубаво с азот/ но колесара си е голяма грижа.
:smt017 Би ли разяснил защо с АЗОТ........това е вид студен газ :smt017 нещо не схващам :oops:
:shock: Това което знам аз е че азот за надуване се ползва при гумите на товарните камиони или по точно само на ремаркето а не на влекачите понеже ремаркето е с барабанни спирачки и азота служи за охлаждане на самите барабани за да не се получава пренагряване и разпадане на гумата от каркаса :wink: всички сми виждали по пътищата отделени протектори на гумите от основното тяло :roll: При автомобилите е супер тъпо да се пълнят гумите с азот (макар, че има някаква мода такава) понеже каучука, селиката и другите материали използвани в изработката им - са конструирани така, че гумата започва да изпълнява отлично своето предназначение чак когато загрее до подходящо температурно съотношение спрямо настилката! :smt017 Имам предвид спирачен път, еластичност на материала при завой и потегляне и тн.

И тука се ЧУДЯ и ПИТАМ за къкъв азот говориш колега като този газ едвали ще подобри еластичноста на Гумата от която е изработена лодката :?: според моето скромно мнение износването на лодката се ускорява ако вътрешната температура на тялото е постоянно различна от тази на околната среда :wink: а може и да греша.........
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Според мен и надуваемите и твърдите лодки си имат предимства и недостатъци.Например най-голямото предимство на надуваемите е мобилноста.Можеш да я пуснеш на вода почити навсякъде.Лека е за пренасяне ,возиш си я в колата.Иначе трябва да се пази от убождане.Иван американеца си спука борда като си пренасяше багажа на Ивайловград с един шиш за шишчета.Като се извади от водата се мие ,после трябва да изсъхне преди да се сгъне.Едно време имах Ямаха 3м. и като ходих на Искър по за един ден бях полудял с това разгъване и сгъване.По доволен съм от твърдата си лодка.Имах Boston Whaler 4 м. .Единствения недостатък е,че не е толкова мобилна и не може да се спусне с колесара от къде да е.И като се има в предвид ,че я теглих и спусках с пежо 205. Иначе има повече място в лодката,няма проблеми с обождане,нисък борд, супер устойчива при изправяне на борда,и да се среже на две лодката пак не потъва,по бавно снася на дрейф,вадиш я от водата и тръгваш.Най- добре е човек да си има една твърда и една надуваема и да си решава според случая.
И нека под надуваема лодка да се разбира наистина такава е не галош.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Ачо за гумите мисля,че ги надуват за да не гърмят а да издишат бавно.А за лодките понеже въздуха при нагряване се разширяваи може да гръмне от слънцето.Азота явно има други свойства. :wink:
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Мнение от VGS »

Значи за азота да кажа, азота не е студен а инертен(т.е. не е реакционноспособен) газ и е газовата форма на така известния течен азот , но това е несщо съвсем различно. В атмосферата е около 70% азот.
Единственното преимущество е , че като надуваш с азот избягваш вкарването в бордовете на влага , кислород(води до стареене на полимерните материали) и там каквито искаш други глупости.А всъщност товае целта.А температурни разлики кой знае какви няма да има .
Това е общо взето което мога да кажа.
т.е. има смисъл да се надува с азот но не е задължително понеже полимерните надувни лодки от ново поколение са си доста издържливи на климатични условия.
тарзан
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 7:52 pm

Мнение от тарзан »

Азота е газ , който не се свива и разширява при температурни промени и осигурява постоянно налягане, така не ти се налага да помпаш сутрин и да спадаш в жегата .
Troli

Мнение от Troli »

Помпане му е майката!Добре,че имам компресорче и твърда лодка!Баруте,без да искам съм достигнал до същата позиция! :wink: :D
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Фуцата написа:
Ivak написа:И аз предпочитам твърдите лодки (ловя 10-тина пъти годишно от лодка), но с дължина над 3,5 метра и задължително с кил.
Всичко друго е един леген в който като пръднеш и може да се захлюпиш : :lol: :lol:
Какво имаш в предвид под"Всичко друго" Ивак??? :lol:
Имах предвид твърдите лодки без кил който всички виждаме да се
пренасят върху тавани на коли и да се продават за под 1000 лв :D
Troli

Мнение от Troli »

Аз не съм против надуваемите лодки изобщо,а само за риболова на сом на кльонк.Не са практични! :roll: :wink: А защо им слагат по 15-20 коня двигатели,пак не ми е ясно?Някаква мода е сигурно.Аз лодките ги ползвам да ловя риба,а не да се състезавам! :wink: :D :D :D
Фуцата
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 434
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 10:52 am

Мнение от Фуцата »

Troli написа: А защо им слагат по 15-20 коня двигатели,пак не ми е ясно? :D :D :D
Само това да не ти беше ясно да ти обяснява човек :lol: :lol: :lol: Много хора се опитаха да ти обяснят това онова но ти не приемаш Саше. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”