Има ли гъбари?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 15026
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Има ли гъбари?

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , най-накрая ми остана малко време да отскоча за гъбки :D
Тръгвайки буля ми заръча ако не съм и донесел пачи крачец да не съм и носем никви гъби .
Да де , ама аз като четем по форума , че гъби се намирали на северният склон на Хималаите , малко под Еверест а пачи крак нигде си викам "Де съм тръгнал с моите 680 метра?" , но пороят от вчера ми даваше надежди .
Е нищо де , бех се решил та се удавих у аутан и право у гората .
Още с навлизането поди сенката между първите дървета усетих характерната миризма на гъбното изобилие и кърлежи !
Имаше секви !
От огромни високопротеинови дъртофелници които пропусках реЗко :
20260624_140529.jpg
до бейби манатарки различни видове с екстра качество чисти от външен протеин от които си понабрах :

20260624_141345.jpg
20260624_142551.jpg
20260624_143757.jpg
имаше и страхотни бейби брезовки :

20260624_143012.jpg
20260624_155457.jpg
а пачио крак беше във всевъзможни разцветки , от почти бял до наситено оранжав :
20260624_144838.jpg
20260624_150908.jpg
20260624_151007.jpg
20260624_151809.jpg
20260624_151849.jpg

Имаше още кво се сетиш , от дедо Георгиевите рогачки , през секви гадости като синеещи манатарки тип хлебни , жълтеещи и огнени , до дяволски гъби . Булки , мухоморки и кво се сетиш като горска гъба а що кърлежи имаше ..... Баси , ем се бех удавил в аутан , ем постоянно ми се фърляше некой връз мене да ме яде и после си скачаше обратно :?

Та понеже буля вдругиден ще оди на наЩо си море с тъщата и балдъзата и нема кой да ми приготвя количества , вместо да отърчим за единио камион та да го набумкам догоре си набрах едни три килца бейби микс с екстра качество като спазвах заръката на буля и най-многобройната гъба у торбата беше пачио крак и те тека :


20260624_192613.jpg

На стъклото се вижда отражението на Нурсето която като видна кулинарка готвачка помагаше на буля да ми спретне гарнитурата към един телешки стек , а на самата буля която от неколко годин спре месото , основна вечеря :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 15265
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Има ли гъбари?

Мнение от G.Petkov »

Павел Иванов написа: Сря Юни 24, 2026 10:50 pm Тъй , най-накрая ми остана малко време да отскоча за гъбки :D
....................

Бравос ! :D

Отдавна не беше участвал с пост в темата, ама гледам добре си се справил !






А дъждът така и не стигна до гората, в която събирам манатарките,
И вчера само една торбичка !



Изображение



Малки, средни, големи,



Изображение



Изображение



Изображение



И огромни, като тази манатарка, поне 700 - 800 гр,
Която бе плесенясала, а като я срязах - чиста от червеи. :roll:



Изображение



Стигнах и до зоната на папратите - 1000 м н.в.,
Само три, четири малки манатарки.



Изображение



Утре ще ида в Стара планина, където валя много !
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”