09

апр

2026

Милен Димитров, изпълнителен директор на ИАРА: Заварих в Агенцията един организиран хаос

Новият изпълнителен директор на ИАРА / Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури/ Милен Димитров събра всички началници на отдели в страната, за да представят пред медиите в Бургас предизвикателствата, пред които са изправени. Той встъпи в длъжност преди по-малко от две седмици и вече вижда сериозни проблеми в организационна и административна част на Агенцията, които има амбицията много бързо да разреши.

Димитров благодари на колегите си, които успяват за кратко време да покажат професионализъм и лоялност към институцията и намекна, че няма да толерира случайно попаднали кадри, а новите трябва да знаят поне два езика, за да кандидатстват за работа.

„Наш приоритет като начало ще бъде да изградим модерна, ефективна и прозрачна администрация. Администрация, която си изпълнява задълженията съгласно потребностите на службата и се развива съгласно тях. Задължително високо ниво на поне два европейски езика. ИАРА е национална агенция и има чести взаимодействия с европейските институции, където работните езици са два – английски и френски, езика на дипломацията. Независимо кой как е попаднал в Агенцията, това е администрацията на ИАРА и ще бъде ползвана и развивана според служебните необходимости. Ще изисквам високи резултати в работата с гражданите и с институциите. На всяко едно ниво ще искам  откритост и отзивчивост, който има какво да крие, не е за тази администрация.“, каза Милен Димитров и допълни, че вече е започнал поредица от срещи на институционално ниво.

Той е провел разговор с кдп Иванов, като са решили, че е необходимо да има промени в тестовите въпроси за придобиване на правоспособност за водачи на риболовни кораби.

С новия областен управител Добромир Гюров са предприели действия за разрешаването на проблем на територията на община Поморие, неглижиран през последните 7 години.

Димитров сподели, че предстоят още срещи с местните власти, като по покана на кмета на Бяла, в периода 27-30 април, ще посети новото рибарско пристанище, където има нови офисни помещения на ИАРА. Престоят срещи с рибарските сдружения и с браншовите организации.
Ще има и срещи с ръководството на БАБХ и с тези на Басейновите дирекции. Предстоят срещи и с областните дирекции на полицията, както и с гранична полиция.

Основната цел на срещите е да се повиши работоспособността в Агенцията. От срещата стана ясно, че за Димитров от първостепенно значение остава прозрачността в ИАРА. В този смисъл, той обеща, че всеки месец в пълен  състав ще се отчита за извършеното през месеца пред медиите и обществеността, както и ще отговаря на всички зададени въпроси.

„Все още не съм приключил с анализите тук, но заварвам неравномерно натоварване на служителите и един организиран хаос и когато коментирам с колегите, те казват „ами ние сме свикнали“. А аз им казвам, да но това не е ефективно, а да не говорим, че води до преумора и бързо изхабяване, т.нар. синдром на прегаряне на човешкия ресурс.“, каза още Димитров и сподели, че здравословното състояние на някои от колегите му рязко се е влошило при встъпването му в длъжност.


Източник: ИАРА

Снимки:
  
Оцени публикацията:

Рейтинг 5.0 от 1 гласували
Сподели публикацията:



Коментари:
 
05 Aug 2026
Gaming has become one of the most popular forms of entertainment in the globe as everyone can now enjoy exciting experiences without worrying about expensive purchases or subscriptions thanks to Free Games. Whether you want to test your skills, relax after a long day, or simply learn something new, there's always a game waiting for you. At CoolGamesFree, players may discover an increasing number of easily accessible, captivating, and completely free games.
Добави коментар:

ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ
РЕКЛАМА
СЛЕДВАЙ НИ ВЪВ ФЕЙСБУК
СЛЕДВАЙ НИ В GOOGLE